Parfüm nasıl sıkılır?

Güzellik ve bakımın tamamlayıcı unsurlarından birisi de parfümdür. Parfüm satın alır iken cildinize uygunluğuna dikkati açmak önemlid...

 

Güzellik ve bakımın tamamlayıcı unsurlarından birisi de parfümdür. Parfüm satın alır iken cildinize uygunluğuna dikkati açmak önemlidir. Doğru parfüm hep kokusunu beğendiğiniz veyahut çok bilinen bir marka parfüm demek değildir. Doğrusu parfümün teninizle birleştiğinde yaydığı kokunun güzel ve uyumlu olması ve sizi koku olarak rahatsız etmemesidir. Cilde uygun parfüm sürekli kokuyu daha güzel yansıtır. Doğru kokuyu bulduktan sonra parfümün daha kalıcı olması için yapılmış olması gerekenler nelerdir? 

Parfüm Nasıl Sıkılır?

Ek olarak saçlarınız uzunsa saç uçlarına, kısa ise ense diplerine sıkmak gerekmektedir. Saçlarınıza genel açıdan da çok yakın mesafeden olmayacak biçimde sıkıp fırçalarsanız kalıcılığı daha da artacaktır.

Parfümü, sıktığınız her nokta için yalnızca bir kere spreyini sıkın. Üst üste sıkılması kokunun ağırlaşmasına neden olur.

Elbiselerinize de parfüm sıkmak kokunun kalıcılığını arttırmaktadır. Yalnız bunu yaparken elbisenin daha önce başka bir parfümle kullanılıp üstüne sinmiş koku olmadığına dikkatli olmak gerekmektedir. Değişik kokular biri birine karışırsa iyi bir sonuç yaratmaz. Ek olarak parfümün leke yapma olasılığını göz ardı etmemek gerekmektedir. Görünmeyen küçük kısımda test ettikten sonra giysilerinize sıkabilirsiniz.

Parfümü çok yakın mesafeden sıkmamalısınız. İdeal olan mesafe 20-30 cm arasıdır. Bu parfümün daha geniş alana yayılmasını ve içindeki kimyasallardan dolayı cilde asgari zararı vermesini sağlamaktadır.

 

Parfümü sıkarken bilhassa; boynun kenar bölümleri, kulak arkaları, el bileği iç bölümleri, göğüs arası, ayak bilekleri iç bölümleri, baldır içleri olmak üzere yani kalp atışlarının hissedildiği noktalara sıkılırsa parfüm daha kalıcı olabilecektir. Bunun sebebi parfümün hareketli ve ısısı yüksek noktalara sıkılması ile kokunun daha yayılır hale gelmesidir.

Parfüm kullanmadan önce duş yahut banyo yapılmalıdır. Kurulandıktan sonra temiz cilde uygulamak gerekmektedir. Temiz cildimizde gözenekler açılmış olur ve koku daha iyi cilde nüfuz eder. Terli ve kirlenmiş bir cildimizde parfüm kirli cilt kokusu ile karışarak kötü sonuçlar ortaya çıkarır.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Boyalı saç nasıl yıkanır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?