Limonla diş nasıl beyazlatılır?

Karbonat diş üstündeki lekeleri içerdiği aşındırma özelliğiyle temizlerken limonun asit özelliğini dengeler. Eğer diş sararması bir h...

 

Bembeyaz dişlere sahip olmak her kişinin hayalidir. Ama dişler zaman geçtikçe dış etkenlerle sararabilir. Özel olarak sigara kullanımı, çay, kahve, alkol ve bazı ilaçlar dişlerin sararmasına neden olur.

Karbonat diş üstündeki lekeleri içerdiği aşındırma özelliğiyle temizlerken limonun asit özelliğini dengeler. Eğer diş sararması bir hastalık sebebi yahut genetik olarak sarı değilse limon karbonat karışımı pek iyi sonuçlar verecektir.

Doğal metodlarla dişlerinizi beyazlatmak istiyor iseniz bunun kolay ve etkili yöntemi bulunur. Bembeyaz, parlak, sağlıklı dişler elde etmek için doğal beyazlatıcı olarak evde basitçe hazırlayabilecek olduğunuz limon karbonat kürü yapabilirsiniz.

Malzemeler

1 çay kaşığı karbonat

Yarım limonun suyu (taze sıkılmış)

Dişleri kağıt havlu kullanılarak kirleri, üzerindeki kalıntıları ve tükürük artıkları gidecek halde temizleyin. Bir kasede limonun suyu ve karbonatı güzelce karıştırın. Karışım karbonattan ötürü köpürecektir. Daha sonrasında yumuşak diş fırçasının üstüne bu karışımdan koyun. Dişlerinizi nazik bir şekilde fırçalayın. Takriben 1 dakika bekletin. Bol su ile durulayın. Bu karışımı 1 dakikadan fazla bekletmeyin. Uzun zaman bekletirseniz diş mineleri aşınabilir. Ek olarak diş etlerine değdirmemeye gayret edin, diş etleri tahrş olabilir. Diş eti hassasiyeti olanlar bu kürü dikkatli uygulamalıdırlar. Bu uygulamayı hafta içinde 1 gün yapmak yeterlidir.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Limonla tırnak bakımı nasıl yapılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?