Lazer epilasyon nedir?

Lazer epilasyon işleminde atılan lazer ışınları, ciltteki melonin pigmenti tarafından emilir. Bundan dolayı kıl kökü tahrip edilerek ...

 

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmanın medikal bir yoludur. 1997 senesinde Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylanmıştır. Son devirlerde tüm dünyada kullanım alanı gittikçe artmıştır.

Lazer epilasyon işleminde atılan lazer ışınları, ciltteki melonin pigmenti tarafından emilir. Bundan dolayı kıl kökü tahrip edilerek yeni tüylerin oluşmasına engel olunur.

Unutulmaması gerekmektedir ki 2–3 seansta garanti veren merkezler, ticari kaygı taşıyan kuruluşlardır. Gerçekte tedavi ara sıra onlarca seans sürebilmektedir. Ek olarak hiçbir lazer epilasyon yönteminde % 100 tüylerden kurtulma garantisi verilmez. Lazer epilasyon konusunda bilinmesi gerekli olan diğer bir detaysa tedavinin epey maliyetli bir işlem olmasıdır.

Lazer epilasyona başlamadan evvel bir dermatoloğa muayene olup fikrini almak etkili sonuca ulaşmak adına önemlidir.

Lazer epilasyon çeşitleri nelerdir?

Lazer epilasyon kimlere uygulanabilir?

Lazer epilasyon vücutta hangi bölgelere uygulanır?

Uygulama öncesi nelere dikkat edilmelidir?

Lazer epilasyon kimlere uygulanmaz?

Lazer epilasyonda başarı sağlamanın şartı, kıl yoğunluğuna ve cilt tipine münasip lazer epilasyon türünü seçmekten geçmektedir.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Mat ve sert saçlar için ne yapmalı? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?