Göğüs sivilceleri nasıl temizlenir?

Göğüs bölgesini narin ciltler için üretilmiş bir sabun kullanarak temizleyin. Sivilceler çok iltihaplı olabilir, bu da cildi normal z...

 

Yüzünde sivilce tedavisi uygulayan çoğu insan genelde göğüs veyahut bağır bölümündeki sivilceleri ihmal etmektedir. Cildimizde tedavi eksikliği nedeni ile lekelenme ve renk bozukluğunu önlemek için göğüs bölgesinin sürekli olarak temizlenmesi ve münasip ilaçların kullanılması ek olarak bölgenin nemlendirilmesi önemlidir. Bu bölgenin sivilceden temizlenmesini ve yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.

Göğüs bölgesini narin ciltler için üretilmiş bir sabun kullanarak temizleyin. Sivilceler çok iltihaplı olabilir, bu da cildi normal zamanda olduğundan çok çok narin hale getirebilir. Cildimizde bir deodorant sabunu veyahut sivilce ürünlerinin kullanımı kızarıklık veyahut tahrişe neden olabilir ve ayrıca göğüs bölgelerindeki sivilceleri arttırabilir. Yapay maddeler içeren sabunlar kullanmaktan kaçının ve bunun yerine zeytin yağı veyahut kakao yağı gibi yalnızca doğal ürünlerden yapılmış ve cildi rahatlatan sabunları kullanın. Bölgeyi ıslatın ve tam olarak köpükleyin. Köpüğü sivilceli bölgenin bütününe yayarak daha sonrasında su ile durulayın. Sivilcelerinizin tahriş olmasına neden olabileceğinden cildinizi ovmaktan kaçının. Basit ve hafif yıkama cildin tamamıyla temizlenmesi için yeterlidir. Bu biçimde bağır ve göğüs bölgenizi gün içerisinde iki kere yıkayın.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Sırt sivilceleri neden çıkar? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?