En iyi cilt temizleme yöntemleri nelerdir?

Sıradan cilt temizleyicilerinizi birkaç basit adım ile cilt soyma temizleyicisi biçimine getirebilirsiniz. Cilt temizleyicinize beyaz...

 

Ovma Malzemeleri

Bazı cilt temizleme yöntemleri cildinizin üst tabakasını soyar. Kayısı tohumu, fındık kabuğu gibi tohumlar devamlı bunu yapmak için kullanılmaktadır. Lakin bu içerikler cilde zarar verebilir. Bunun yerine cildinize zarar verme ihtimali daha düşük olan mikrobed içerikli temizleyiciler kullanabilirsiniz.

Ev Yapımı Cilt Soyma Temizleyicileri

Sıradan cilt temizleyicilerinizi birkaç basit adım ile cilt soyma temizleyicisi biçimine getirebilirsiniz. Cilt temizleyicinize beyaz şeker veyahut mısır ekleyin, yavaşça cildinize sürün ve kaşımaktan sakının. Ek olarak soğuk kahve telvesi ve karbonat da cildinizdeki ölü hücreleri atmanıza yardım etmektedir. Yulaf da ovmak için iyi bir malzemedir, ek olarak yumuşak el bezi yahut başka bir kumaş ile cildinizi ovalamak da ölü hücreleri temizler.

Asit ile Cilt Soyma

Glikokolik asit, laktik asit gibi sütün içerisinde yer bulan veyahut salisilik asit, malik asit gibi elmada bulunan içeriklere sahip bir yüz temizleyici alın. Cildin soyulması için ovma malzemeleri yerine asit kullanın çünkü cildi çizmedikleri için daha zararsızlardır.

Reçetesiz Günlük Temizleyiciler

Günlük temizleyici alır iken, sabun yerine sıvı temizleyicileri tercih edin çünkü sabunlar cildinizi kurutabilir. Seramid içerek temizleyicileri tercih edin çünkü cildinizi nemlendirir. Sodyum loril sülfat içeren temizleyicileri tercih etmeyin çünkü cildinizi kurutur.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Tuz peelinginin faydaları nelerdir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?