Çamaşır suyu kokusu elden nasıl çıkar?

Çamaşır suyu kokusunun hassaten çamaşırlardan çıkartılmasında kullanılan kolonya, diğer seçeneklerin yanında eldeki kokunun çıkartılm...

 

Temizlik işlerinin vazgeçilmezlerinden birisi de çamaşır suyudur. Klorak adıyla da bilinen ve mikrop öldürücü özelliğe sahip bu kimyevi madde bir çok maddenin ve yüzeyin temizliğinde kullanılabilmektedir. Fakat renkli maddeleri soldurma özelliği bulunduğundan çamaşır suyunun renkli maddelerle kullanılmaması gerekir. Evdeki temizlik işlerinin önemli kabul edilen bir parçası olan çamaşır suyunun kokusu ise çoğu kişinin pek hoşuna gitmeyen bir özelliktedir. Bilhassa çamaşır suyu ile yapılmış olan temizlikte eldiven kullanılmaması, çamaşır suyu kokusunun ellere sinmesine neden olur. Bu gibi hallerde ellerden buruna her yaklaştığında güzel olmayan çamaşır suyu kokusunun alınmaması için, bazı yöntemler kullanılarak ellerdeki çamaşır suyu kokusundan kurtulmak gerekmektedir.

Eldeki Çamaşır Suyu Kokusu Nasıl Giderilir?

Çamaşır suyu kokusunun hassaten çamaşırlardan çıkartılmasında kullanılan kolonya, diğer seçeneklerin yanında eldeki kokunun çıkartılmasında da kullanılabilmektedir. Özel olarak bol bol limon kolonyası ile elin ovulması çamaşır suyu kokusunun elden çıkartılmasına önemli derecede yardım eder.

Ellere sinmiş olan çamaşır suyu kokusunun giderilmesi için birkaç yöntem bulunur. Bunlardan birisi çamaşır suyu sinmiş olan ellerin taze limon ile ovalanarak temizlenmesidir. Taze limonun yanında limonun suyu ve limon esanslı deterjanlar ve temizlik ürünleri de ellerdeki çamaşır suyu kokusunun giderilmesinde etkili olabilir.

Çamaşır suyu kokusunun elden çıkması içi kullanılacak malzemelerden birisi de sirkedir. Ellerin yine ovularak sirke ile yıkanması nihayetinde da eldeki çamaşır suyu kokusundan kurtulmak mümkün olur.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Etin bozulduğu nasıl anlaşılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?