Vücut spreyi nasıl kullanılır?

Vücut spreyi kullanmak vücudumuza abartmadan hafif koku sağlamanın en ideal yoludur. Vücut spreyi parfüm ve kolonyadan daha hafiftir ...

 

Vücut spreyi kullanmak vücudumuza abartmadan hafif koku sağlamanın en ideal yoludur. Vücut spreyi parfüm ve kolonyadan daha hafiftir ve duştan çıkıldığında vücudumuzun türlü yerlerine sıkılır. Vücut spreyi parfüm ve kolonyaya göre daha fazla ölçüde kullanılsa da, insanlara yoğun koku ile rahatsızlık vermemek ve bunaltmamak için doğru ölçüde kullanılmalıdır.

Asla yüzünüze sprey sıkmayın çünkü içerikler cildimizde kurumaya neden olur.

Haftanın farklı günlerinde farklı kokular kullanmayı deneyin. Erkekler ve bayanlar için farklı koku seçeneklerinin olduğu marketlere gidip birkaçını seçebilirsiniz.

Vücut spreyini duş aldıktan sonra kullanın. Spreyler hijyen eksikliğinden ötürü oluşan kokuyu gizlemek için kullanılmaz bundan dolayı spreyi duş aldıktan ve bir terleme karşıtı ürün veyahut deodorant kullandıktan sonra uygulayın.

Size yeterli gelmese de az ölçüde sprey kullanın. Biz sprey kullandıkça burnumuz kokuya alışıyor ve bu da aşırı kullanıma neden oluyor. Sadece vücudumuzun birkaç bölümüne birkaç kez sıkın.

Kokunun uzun sürmesi için spreyi nabız noktalarınıza uygulayın. Bu noktalar bilekler, dizler, dirsekler, boyun, göğüs ve kulakların arkasıdır. Abartmamak için bu noktalardan sadece bir tanesini seçin.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki makalemiz olan Deniz tuzundan nasıl ayak kürü yapılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?