Kırmızı nasıl kombinlenir?

Elbiselerde tek bir renk olarak kırmızının kullanımı baskın bir etkiye sahip olabilir. Bilhassa spor tarzlara yakın elbiselerde kırmı...

 

Sıcak ve canlı renklerden biri olan kırmızı, kan akışını hızlandırarak hareketliliği sağlayan bir etkiye sahiptir. Bu bakımdan dinamizmin rengi olan kırmızı, çoğunlukla canlılık veren bir renktir. Uzaktan en kolay dikkat çeken renklerden biri olması yönünden da hassaten giyimde tercih edilmesi halinde dikkat çekmeyi seven cesur şahısların tercihleri arasındadır. Ek olarak kırmızı giyiminde dişiliğin bir simgesidir.

Kırmızının Elbiselerde Kullanımı

Elbiselerde tek bir renk olarak kırmızının kullanımı baskın bir etkiye sahip olabilir. Bilhassa spor tarzlara yakın elbiselerde kırmızı tonların beraber kullanılarak karıştırılması veyahut düz renk olarak kırmızının kullanımı bahsi geçen olduğunda siyah bir kemer ve çanta ile tamamlanması etkili çözümdür. Klasik tarzlarda kırmızı elbiselerin altına pratik olarak kullanılacak kırmızı ayakkabı yanında, şarap renginde kırmızı topuklu yahut tabanlı ayakkabılar, ince ama derin bir etki yaratma açısından tercih edilebilmektedir. Bilhassa kırmızı elbise ile kullanılacak yüzük, küpe ve bilezik gibi aksesuarların kırmızı taşlı olması sözü edilen olabilir. Ama bu tür aksesuarların kullanımında kırmızı rengin bastırılmış olmasına dikkatli olunması gerekir. Tersi halde fazlasıyla göz kamaştırıcı bir hal sözü edilen olabilir. Bu hallerde çoğunlukla bir yahut iki küçük parça ile küçük aksesuarlar kullanılmalıdır. 

 

Kırmızının Ayakkabılarda Kullanımı

Kıyafetlerde monotonluğu kırmak açısından kırmızı ayakkabı kullanımı en kolay yöntemlerden biridir. Spor veya klasik tarzda hassaten kırmızı bir ayakkabı mavi kotlar ile pratik olarak kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra resmi bir tarz gerektiren özelliği olan günler içinde siyah renk ile kırmızı ayakkabıları kombine etmek ideal yollardan biridir. Ek olarak kırmızı bir ayakkabının en kolay kombine edilebildiği renkler arasında beyazın ayrı bir yeri bulunmaktadır. Beyaz bir gömlek ile kullanılan kırmızı ayakkabı, yanında kombini tamamlayacak kırmızı renklerde aksesuar yahut çanta ile pratik bir biçimde kullanılabilmektedir. Bütün bunların haricinde, kırmızı desenlere veya mavi ve turkuaz gibi düz renklere sahip elbiseler ile canlı ve hareketli bir tarz oluşturması açısından siyah beyaz puantiyeli ya da çizgili kıyafetlerde kırmızı ayakkabının kullanımı bahsi geçen olabilir.

Kırmızının Pantolonlarda Kullanımı

Kırmızının bilhassa spor tarzda bir kullanımı sözü edilen genelde pantolonlarda pastel tonlar ön plandadır. Canlı renklerle beraber kullanımı sözü edilen olan kırmızı renkteki kot pantolonlar bilhassa beyaz tonlara sahip nötr renklerle de kolayca kullanılmaktadır. Daha klasik etkiye sahip siyah gömlek altına siyah ayakkabı ile beraber tercih edilen kırmızı pantolon, kontrast oluşturması bakımından da tercih edilebilecek kombinler arasında yer bulur. Kırmızı pantolonun en rahat kullanımlarından biri de siyah yahut beyaz blazer bir ceket ile kullanımıdır. Yalnızca günlük kullanım dışında resmi ortamlarda da yüksek topuklu bir ayakkabı ile tamamlanabilecek bu kombin yanında kırmızı pantolon, nötr renkleri de kolaylıkla taşıyabilir. Kırmızı pantolonun kullanımında dikkatli olunacak unsurların başında ise bilhassa gece kullanımlarında neon renklerle beraber kombine etmekten kaçınılmalıdır.

 
 
 
 

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan Açık yeşil nasıl kombinlenir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?