Şifon gömlek nasıl kombinlenir?

Resmi bir yere gidildiğinde tercih edilebilecek kıyafetler arasındadır. Şifon gömlek doğru kombinlendiğinde hem şık aynı zamanda zari...

 

Dokusu hayli ince kumaştan yapılmış değişik model ve renklere sahip olabilen şifon gömlekler şık bir gömlek çeşididir. Gerek duruş gerek tarzıyla daha fazla klasik yapıdadır. Genel olarak özel günlerin içerisinde tercih edilse de doğru kombinlendiğinde daha spor görünüm elde edilebilmektedir.

Kombin Önerileri

Resmi bir yere gidildiğinde tercih edilebilecek kıyafetler arasındadır. Şifon gömlek doğru kombinlendiğinde hem şık aynı zamanda zarif görünüm elde edilir. Genel olarak siyah, beyaz, kırık beyaz renkleri tercih edilmekle beraber siyah şifon gömlek klasik severler için doğru tercih olabilir.

Şifon gömlek giyilirken en fazla yapılmış olan hatalardan biri şifon gömleğin içine giyilen askılı bluzun desenli veya münasip renkte olmamasıdır. Şifon gömleğin üzerine hırka giyilmesi hem şifon gömleği kapatır aynı zamanda görünümü basitleştirir.

Saç ve makyaj giyilen kıyafetin rengine ve görünümüne münasip yapılmalıdır. Şifon gömleğin ayrıntısını kapamamak için saçlarda topuz veyahut at kuyruğu tercih edilebilmektedir. Benzer biçimde günlük veyahut gece kullanımına münasip makyaj yapıldığı zaman ve münasip takılar kullanıldığı zaman kombin tamamlanacaktır.

Gece dışarı çıkıldığında şifon gömleğin içine giyilecek büstiyer yahut siyah iç çamaşırı ile beraber deri etek, mumlu pantolon veya deri pantolon kombini şık ve zarif görünmek isteyenlerin seçimi olabilir. Bu kombin topuklu ayakkabı ile tamamlanabilir.

 

Günlük kullanımda çiçek desenli veya açık renk şifon gömlek tercihi daha uygun olur. Kot pantolon veyahut kot şort ile beraber babet giyildiğinde hem şık hem spor görünüm elde edilebilmektedir. Şifon gömlekler iç gösterdiği için günlük kullanımda gerekirse gömleğin içine benzer renk askılı bir bluz ya da straplez giyilebilir.

Şifon gömlek yapısı itibarı ile bol kesim olduğundan dolayı genel olarak altına giyilen pantolonun içine tamamı veya ön kısmı sokularak kullanılmaktadır. Bu biçimde kombinler yapılırken kesinlikle kemer tercih edilmelidir. Şifon gömlek altına giyilen pantolon yahut etek dar kesim olursa vücudumuza daha iyi oturur ve daha zarif görünüm elde edilir.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Siyah kot nasıl kombinlenir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?