Bölgesel zayıflama yöntemleri

Bu teknik, belirlenen bölümdeki yağ kütlesinin iğneler kullanılarak çekilip dışarı atılması mantığına dayanır. Bu teknik yapıldıktan ...

 

Bölümsel zayıflama vücudumuzun belli kısımlarına birikmiş olan fazla yağların egzersizle verilmesidir. Bölümsel zayıflama maksimum kadınlar tarafından rağbet gören bir zayıflama şeklidir. Basen, bel, kalça ve göbek bölümsel zayıflamada çok çalışılan bölümlerin başında gelir.

Liposuction İle Bölgesel Zayıflama Tekniği

Bu teknik, belirlenen bölümdeki yağ kütlesinin iğneler kullanılarak çekilip dışarı atılması mantığına dayanır. Bu teknik yapıldıktan sonra deri üstünde yaralar oluşabilir. Ağrılı bir bölümsel zayıflama tekniğidir. Bu neden ile de ağrıların asgari düzeyde hissedilmesi için operasyondan önce lokal uyuşturma işlemi yapılmaktadır. Kullanılan iğne ve boruların inceliği operasyon süresini uzatmakla beraber artı özellik olarak daha az acı vermektedir.

Bilinen bölgesel zayıflama yöntemleri

Ultrashape Bölgesel Zayıflama Tekniği

Bu teknik ultrason diye bilinen yüksek frekanslı ses dalgalarının kullanılmış olduğu bir tekniktir. Bu ses dalgaları hasebiyle hedef olarak belirlenen bölümsel yağ eritme tamamlanmış olur. Ses dalgalarıyla yağ yakma tekniği güvenilir üstelik de kansız bir tekniktir. Yüksek frekanslı ses dalgalarının en büyük özelliği hedef olarak belirlenen yağ kütlesi dışında bir sinire, dokuya, kana zarar vermemesidir.

Lipoliz İle Bölgesel Zayıflama Tekniği

Diğerlerine göre daha yeni tekniktir, ama çabucak yaygınlaşmıştır. Bu teknikte, ozmos ve ozmotik basınç farklılıkları ile yağ hücrelerinin parçalanması esasına dayanır. Seans olarak uygulanan bir tekniktir. Kişinin kilosuna göre seans sayısı belirlenmektedir. Orta düzey şişmanlık şikayeti olanlarda 4-5 hafta boyu süren seanslarla teknik tamamlanmaktadır. Üst düzey şişmanlık şikayeti olanlarda ise 8-10 hafta boyu süren seanslarla teknik tamamlanmaktadır. İlaç kullanılarak uygulanan bir teknik olduğundan cerrahi müdahale gerektiren bir teknik değildir.

 

Mezoterapi İle Bölgesel Zayıflama Tekniği

Bu teknikte mantık, derinin tam altına yağ hücrelerini parçalayıcı birtakım maddelerin bırakılmasıdır. Çoğu zaman selülitleri eritmek için kullanılan tekniktir. Bu teknik küçük iğneler kullanılarak uygulanmaktadır.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Meme bakımı adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?