Yeşil kahve ile nasıl zayıflanır?

1 Fincan yeşil kahve hazırlamak için:...

 

Yeşil kahve, bildiğimiz kahve gibi kavrulma işleminden geçmediği için yeşil rengini koruduğu gibi yararlı etkilerini de korumaktadır. Nerede ise her gün tükettiğimiz Türk kahvesi ile benzer bitkiden üretiliyor olsa da yeşil kahvenin tüketimi, Türk kahvesine göre farklılıklar göstermektedir. Türk kahvesi gibi yüksek ısıda kavrulmadığı için klorojenik asidi içinde barındırır. Vücudumuza yerleşmiş yağları parçalamak ve onlardan kurtulmamızı sağlamak onun görevidir. Unutmamanız gerekli olan önemli kabul edilen bir konu ise, aşırı kahve tüketiminin vücutta su tuttuğu ve bunun ile başa çıkabilmenin tek yolunun gün içinde minimum 2.5 litre su içmek olduğudur. Yeşil kahvenin yararları nelerdir?

Yeşil kahve nasıl hazırlanır?

1 Fincan yeşil kahve hazırlamak için:

“Yeşil kahve içerek istediğiniz kadar yiyin” ifadelerine asla itibar etmeyin. Hiçbir ürün sizi oturduğunuz yerde zayıflatmaz. Yeşil kahve, egzersiz eşliğinde yağ yakımınızı hızlandıracak, metabolizmanızı hızlandırarak daha hızlı kilo vermenizi sağlayacaktır. Sağlıklı ve doğal ürünlerle kilo vermek isteyenler için, gün içinde 2 yeşil kahve en keyifli kilo verme yollarından biri olacak.

Yeşil kahvenin zaraları nelerdir?

Doğal madde olduğundan dolayı yeşil kahvenin bir zararı bulunmamakla birlikte,sayılabilecek tek zararı, fazla tüketimde bulunulduğunda vücutta su tutmasıdır. Bunu yapmak için yeşil kahve tüketildiği dönemlerde gün içinde asgari 2.5 litre su içilmelidir.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Fit bir vücut için yapılması gerekenler adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?