Pasta kreması nasıl yapılır?

Pasta kreması puding gibi tüketilecekse pişince bir paket toz krem şanti kremaya eklenmektedir. Tam olarak karıştırılıp yedirilir. So...

 

Genelde dışarıdan pasta almak yerine evde istenen biçimde istenen malzemelerle pasta yapılabilmektedir. İsteğe göre puding gibi tatlı yerine de tercih edilebilmektedir. Peki, evde pasta kreması nasıl yapılmaktadır?

Yapılışı

Pasta kreması puding gibi tüketilecekse pişince bir paket toz krem şanti kremaya eklenmektedir. Tam olarak karıştırılıp yedirilir. Sonra kaselere paylaştırılır. Seçime göre taze meyvelerle süslenerek servis yapılmaktadır.

Derince bir tencere içine yumurta kırılır. Üstüne 1 yemek kaşığı nişasta, 2 yemek kaşığı toz şeker, 2 yemek kaşığı un eklenmektedir. Üstüne 2 bardak sütte eklenmek suretiyle çırpılmaya başlanır. Tencerenin altı kısık ateşte açılır. Devamlı çırpılmaya devam edilir. Koyu bir kıvam alana kadar pişirilir. Kaynamaya başladığı zaman 1 çay kaşığı vanilya ve 1 yemek kaşığı tereyağı eklenir. Birkaç kez daha karıştırıldıktan sonra altı kapatılır. Pasta süslemesine geçilmeden önce kremanın güzelce soğuması beklenmelidir. Hem çabuk soğuması aynı zamanda kabuk tutmaması için sürekli karıştırılmalıdır. Kakaolu krema yapılmak istenirse bu malzemelere ekstradan 2 yemek kaşığı kadar kakao eklenmektedir.

Malzemeler

1 Adet Yumurta 2 Su Bardağı Süt 1 Çay Kaşığı Vanilya 2 Yemek Kaşığı Un 1 Yemek Kaşığı Nişasta 2 yemek Kaşığı Toz Şeker 1 Yemek Kaşığı Tereyağı

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Tavada börek nasıl yapılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?