Limonun saça faydaları

Saça yapılmış olan limon maskesi masaj yapılarak yedirilmelidir. Böylelikle saç diplerindeki kan dolaşımı hızlanır, limonun etkileri ...

 

Zengin vitamin içeriği ile antioksidan özellik gösteren limon, saça uzama süresinde doğal bakım yapar, sağlıklı kalmasını sağlamaktadır. Asit içerdiğinden ötürü saça en direkt değil seyreltilerek uygulanmalıdır.

Saça yapılmış olan limon maskesi masaj yapılarak yedirilmelidir. Böylelikle saç diplerindeki kan dolaşımı hızlanır, limonun etkileri çabuk görülmektedir. Saç derisinde oluşabilecek hastalıklar engellenir. Vitaminlerin etkisiyle saç derisi nefes alır, kepek sorunu çözülür. Saç dökülmesi azalır, mat ve sönük saçların yerini canlı, parlak ve yumuşacık saçlar alır. Düzenli kullanımda saç kırılmalarının önüne geçilebilir. Kuru saç tipinde kullanılmaması gerekli olan limon, yağlı saçlar için doğal iksirdir. Yapılmış olan limonlu kürlerle saçlardaki yağlanmanın süresi uzatılabilir. Saç renginin açılması için de limon kullanılabilmektedir.

Limonlu Saç Maskesi İçin Malzemeler

Yarım Çay Bardağı Bal

1/3 Çay Bardağı Limonun suyu

Yarım Çay Bardağı Zeytinyağı

Uygulama

Malzemeler karıştırılır. Temiz saça sürülür. Tarakla taranarak saçların her yerine eşit ölçüde yedirilir. Temiz tülbent ile kapatılınca 40 dakika beklenir. Sonra saçlar duru suyla durulanır. Saçlar daha parlak ve yumuşak olabilecektir. Duruma göre ilk dönemlerde 4-5 gün içerisinde bir uygulanabilir. Sonralarda periyodik olarak tekrarlanmalıdır.

Çok fazla yağlı saçlar için 5 adet limon sıkılarak suyu çıkarılır. Üstüne 100 gram toz kil eklenmektedir. Macun kıvamına gelene değin karıştırılır. Şampuan gibi saça uygulanmaktadır. Ama kokusu güzel değildir. Seçime göre kullanılan şampuan veyahut seyreltilmiş lavanta, menekşe yağı uygulanabilir.

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan Zeytinyağlı sabunun saça faydaları adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?