Dar paça pantolon nasıl giyilir?

Pantolon vücudumuza tam oturuyorsa boyu bilekten uzun olmamalıdır. Aksi durumda bacaklarda potluk yapar ve kötü görüntü oluşturmaktad...

 

Şık bir davet veya sıradan bir gün için, hayatın her anında kurtarıcı kıyafetlerimizden biri de dar paça pantolonlardır. Vücudumuzu zarif göstermektedir ve ayakkabıyı ortaya çıkartır. Rengine, kumaşının çeşidine göre her mekâna da ayak uydurma özelliğine sahiptir. Dolabımızın kapağını her açtığımızda elimize her şeyden önce aldığımız bu parçayı en doğru bir biçimde giymenin püf noktalarını beraber öğrenmeye ne dersiniz?

Pantolon vücudumuza tam oturuyorsa boyu bilekten uzun olmamalıdır. Aksi durumda bacaklarda potluk yapar ve kötü görüntü oluşturmaktadır. Dar paçalı pantolon giymenin en ehemmiyetli noktası boyunu doğru ayarlamaktır. Spor ayakkabıyla dar paçalı bir kot pantolonu kombinleyeceksek paça bilekten birkaç parmak yukarıda bitmeli yahut katlanmalıdır. Kot pantolonun paçası spor ayakkabıyla temas etmemelidir. Paçayla ayakkabının spor şıklıkta olmasının bu bağlamda rolü büyüktür. Resmi bir davet kombini yapmak istiyorsak sade ve şık bir kumaş dokusuna sahip olan dar paçalı pantolonumuzu bir stilettoyla tamamlayarak bilek boyu kuralını orada da uygulayabiliriz. Resmi kombinler için ek olarak paçaların esnememesine de dikkat etmeliyiz. Esnek paçalar; topuklu ayakkabıların bilek bölümüne göre şekillenebileceği için bilekte buruşuk bir görüntüye neden olur.

Dar paça pantolonlar için bluz kombini de çok önemlidir. Vücuda oturan, arkası hafif kuyruklu bir bluz çok zarif durabileceği gibi fazla salaş olmayan bir triko da şık ve spor bir görüntüye kavuşturabilir. Kombin tercihi bu tür kıyafetleri tümüyle şekillendirebilmektedir. Vücudunu tanıyan her kadın dar paça pantolonu kendine rahatlıkla yakıştırabilir. 

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Kot gömlek nasıl giyilir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?