Kirpik uzatan yağlar

Biotin, saç, cilt ve tırnak için besleyici bir vitaminidir. Çok besinde doğal olarak bulunan biotini, vitamin takviyesi olarak da ala...

 

Piyasada, kirpikleri güçlendirip uzattığını iddia eden çok çok sayıda ürün var. Münasip fiyatlarla satılan bazı ürünlerin yan etkileri rahatsız etmekle kalmıyor, göz sağlığınızı tehdit edecek boyutlara varabiliyor.

Uzun kirpikler için bunları da deneyin!

1. Biotin

Biotin, saç, cilt ve tırnak için besleyici bir vitaminidir. Çok besinde doğal olarak bulunan biotini, vitamin takviyesi olarak da alabilirsiniz.

4. Emu yağı

Emu yağı kirpik büyümesi için etkili yağlardan biridir. 28 tüm gün her gün uygulandığı zaman daha uzun ve dolgun kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Hint Yağı

Hint yağı, Omega 6 yağ asitleri, E vitamini ve protein içeriği yönünden gayet zengindir. Yüzyıllardır saç uzatmak için kullanılan Hint yağı hafif dokusu hasebiyle kolaylıkla emilir. Keratin oluşumunu destekleyen hint yağı sağlıklı saçlar ve kirpikler için etkili bakım ürünüdür.

Argan Yağı

Saç bakımında etkili yağlardan biri olan argan yağı, kirpikleriniz için de bakım yapıyor. Seyrek ve güçsüz kirpikleri güçlendirip, dökülmeleri önlemektedir. Kirpik yapısının güçlenmesine yardım etmektedir.

2. Antioksidanlar

Antioksidan özelliklere sahip olan C vitamini ve E vitamini içeren besinleri tüketmek kirpiklerinizin hızlı uzamasına yardım eder.

Yüzünüzü, uygun temizleme ürünü ile temizleyin.

Küçük kabın içine Hint yağı, badem yağını ve E vitaminini dökerek katıştırın.

 

Bu karışımı küçük şişede saklayarak kullanabileceğiniz gibi, uygulama ihtiyacınıza göre küçük miktarlarda karıştırarak tek kullanımlık olarak da kullanabilirsiniz.

Temiz rimel fırçasını karışıma batırın. Birkaç kat durumunda rimel sürer gibi kirpik diplerinden uçlarına doğru sürün.

Kirpiklerinizi ağırlaştırıp, göz içine akmaması için çok fazla uygulamamaya dikkatinizi açık tutun.

Bu serumu kirpiklerin dışında kaş ve göz çevresi bakımı için de kullanabilirsiniz.

Serumdan etkili sonuçlar almak için birkaç haftalık boyunca her gün düzenli biçimde uygulayın.

Etkin sonuçlar veren, bütünüyle sağlıklı ve bütçe dostu bir bakım için doğal yağları tercih edebilirsiniz. Yatmadan önce kirpiklerinize uygulayacağınız doğal yağlar ile çabucak gözle görülmektedir sonuçlar elde etmek mümkün.

Kirpik Uzatan Serum 

Malzemeler:

Saf, soğuk-preslenmiş hint yağı

Temiz rimel fırçası

E vitamini (isteğe bağlı) 

Tatlı badem yağı (alerjiniz var ise argan yağı veyahut zeytinyağı kullanabilirsiniz)

Tatlı Badem Yağı

Tatlı badem yağı tekli doymamış yağlar, E vitamini, magnezyum ve kalsiyum kaynağı başka bir doğal yağdır. Kirpiklere uyguladığınız badem yağı, saç foliküllerini nemlendirir ve dökülmeleri önlemeye yardımcı olmaktadır.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Saç cilası nasıl yapılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?