Kaş gürleştirme teknikleri

Kaşlar yüz güzelliğini ön plana çıkaran çok önemli aksesuarlardan biridir. Kadınlar seneler içinde türlü kaş modellerini yüzlerine uy...

 

Kaşlar yüz güzelliğini ön plana çıkaran çok önemli aksesuarlardan biridir. Kadınlar seneler içinde türlü kaş modellerini yüzlerine uygulamışlardır. Ince kaş, kavisli kaş, küt kaş ve daha birçoğu… Son yılların kaş modası ise doğallığı ön plana çıkaran kalın ve dağınık kaş şekilleridir. Bazı kişiler doğuştan kalın ve gür kaşlara sahipken, bazı kişiler de ince, seyrek ve açık renkli kaşlara sahiptirler. Bazen de gür kaşlara sahip olan insanların kaşları seneler içinde türlü kaş uygulamalarının negatif etkilerine dayanamayıp, çevresel ve fiziki etkenlerden ötürü, dökülmüş, seyrelmiş ve incelmiş olabilir. Oysaki kaşları doğal yollarla gürleştirmek, daha belli ve kalın gözükmelerini sağlamak, evde uygulayacağınız bakım teknikleriyle hayli basit. Tek yapılması gereken sabretmek ve bu uygulamaları sabırla ve düzenli bir biçimde uygulamak. Kaş Gürleştirme Teknikleri ve Bakım Önerileri Kaşları gürleştirmek için gereken malzemeler genel olarak her bireyin evinde bulunan, nerdeyse her gün kullandığımız ürünlerdir. Bundan dolayı bu malzemelere ulaşmak için ekstra çaba harcamanıza hiç gerek yok.

1 çay kaşığı çam balı, 1 diş sarmısak ve 1 çay kaşığı badem yağını temiz şişede katıştırın. Bu karışımı bir tüm gün beklemeye bırakın. Temiz kulak çubuğu veya rimel fırçasıyla kaşlarınıza nazik bir şekilde sürün. Gün içinde 2 defa sürüp, dilediğiniz kadar bekletebilirsiniz. 15 günden sonra kaşlarınızdaki gürleşmeyi farkedeceksiniz.

 

Cilt yumuşatıcısı olarak bildiğimiz vazelin kaşlara da gelir. Gür kaşlar için günün içerisinde bir defa kaşlarınıza sürün. 2 saat süresince bekletin. Nazik hareketler ile kaşlarınızı durulayın.

Hint yağı ve badem yağı boş ve temiz şişede karıştırılıp her gece yatmadan once kaşlara sürülebilir. Özel olarak hint yağı fevkalade bir kaş ve kirpik gürleştiricidir.

Fındık yahut fındık yağı da kaş ve kirpik gürleştirmede çok etkili olmaktadır. Bir iki adet fındığı bir tavada hafifçe ısıttıktan sonra bu fındıkları kaşlarınızın üstünde masaj yaparak gezdirin. Kaşlarınızı gürleştirmek için en direkt fındık yağı da kullanabilirsiniz.

Son olarak kaşlarınızı gürleştirmek ve daha belli kaşlara sahip olmak için gün içerisinde 1 defa taze soğan suyu ile kaşlarınızı yavaşca ovun. Soğan suyu tüm gün kaşlarınızda dursun. 3 – 4 hafta sonra kaşlarınızdaki gürlüğü gözle görülmektedir derecede farkedeceksiniz.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Evde şampuan nasıl hazırlanır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?