Kirpik bakımı

Kirpikleriniz çok dökülmeye başladıysa yoğun makyajdan, aşırı rimel uygulamasından ve kıvırma maşasından bir zaman uzak durup kirpikl...

 

Gözlerin güzelliğini ortaya çıkarmada ve bakışların anlam kazanmasında etkin bir rol oynayan kirpiklerimiz için evde kolay bir şekilde uygulayabileceğimiz bakımlar vardır. Yalnız bu uygulamalarından önce bilinmesi gerekli olan birkaç püf nokta, sağlıklı kirpiklerimizden olmamızı önlemektedir niteliktedir.

Kirpikleriniz çok dökülmeye başladıysa yoğun makyajdan, aşırı rimel uygulamasından ve kıvırma maşasından bir zaman uzak durup kirpiklerin kendine gelmesine izin verin. Bu safhada çok yoğun bir bakım uygulamak da faydalı olmayacaktır. Yeterli oranda yapılmış olan bakım daima için daha pozitif sonuçlar vermektedir.

Susam yağı, ceviz yağı ve has zeytinyağı ile karışımlar hazırlayarak bunları kirpiklerinize rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Orada dikkatli olunması gerekli olan en ehemmiyetli nokta, kesinlikle bilinen ve güvenilir markaların bakım yağlarını kullanmaktır.

Başka bir karışım ise kakao yağı ve hint yağı karışımıdır. Bir yemek kaşığından biraz az katı kakao yağını, bir çay kaşığı hint yağı ile sıcak su dolu bir tencere içerisindeki kapta krem kıvamına gelene değin eritin. Güzelce erittikten sonra donmasını bekleyin. Takriben 15 bütün gün geceleri yatmadan önce kirpik dibinden ucuna doğru, gözlerinize kaçırmamaya dikkat göstererek uygulayın.

Herkesin kirpik yapısı benzer değildir. Kirpikleri uçlardan kesmek herkes için iyi bir çözüm olmaz. Bu konuda yazılanları dikkate almayın; kesinlikle bir güzellik uzmanına danışın.

 

Öncelikle göz makyajını temizlerken muhakkak yağlı temizleyiciler kullanın. Böyle ürünler kirpiklerin çok ovulmadan temizlenip, hasar görmemesini sağlamaktadır. Gözlerdeki ve kirpiklerdeki makyaj sıfıra indirgendiğinde hazırladığınız bakım kürlerini kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Ama bu bakım kürlerini her gün uygulamak kıl köklerini yorabilir. Bu neden hafta içinde 3-4 gün yapılmış olan uygulamalar, kirpikleriniz için yeterli olabilecektir.

Hint yağı kirpiklerinizin hem koyulaşması, aynı zamanda gürleşmesi açısından ilk akla gelen bakım yağıdır. Hint yağını, tatlı badem yağıyla eşit miktarlarda bir kabın içinde karıştırarak bu karışımı kulak çubuğu vasıtasıyla kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Uygulama işlemini kirpik köklerinden uçlarına doğru yapın. Ayrıca daha kolay bir uygulama açısından, bitmiş rimel kutunuzu güzelce temizleyip kuruttuktan sonra elde ettiğiniz karışımı rimel kutunuzun içine koyarak uygulayabilirsiniz. Bu karışım, kirpiklerinizi gürleştirmek için birebirdir.

Aktarlardan bulabileceğiniz kirpik bakım yağlarının içinde kimyevi maddeler olmamasına dikkatinizi açık tutun. Şu nedenle alacağınız yağların belli markaların ürünleri olmasına .

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Parfüm nasıl seçilir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?