Kaş nasıl çabuk çıkar?

Doğal kaş çıkarma yöntemlerinden biri de fındık içidir. Fındığın içini çıkararak ateşte biraz ısıtın ve kaşlarınızı bu fındık içiyle ...

 

Kaş ve kirpikler bir kadının yüzünde bulunan en vurgalyıcı, yüz hatlarını ön plana çıkaran ve detayları gösteren özel bölümlerdir. Kaş yapısında seyreklik olan, kaşları belli sebeplerle dökülmüş veya tüy rengi açık (veya silik) olanlar kaşların yüz hatlarını vurgulamadaki önemini bildiklerinden bu bölümdeki tüy sayısını arttırmak isterler.

Doğal yollarla kaşlar nasıl çıkar?

Doğal kaş çıkarma yöntemlerinden biri de fındık içidir. Fındığın içini çıkararak ateşte biraz ısıtın ve kaşlarınızı bu fındık içiyle ovalayın. Bunun yerine ister iseniz fındık yağına başvurabilirsiniz.

Hint yağının etkisini uygulamaya başlar başlamaz göremezsiniz. Net sonuç almak için asgari 1 ay ve düzenli bir şekilde kullanmanız gerekmektedir. Bir ayın sonuç kısmında kaşlarınızdaki tüylerin hızlı biçimde artış gösterdiğini görürsünüz. Bu sonucu almak için istikrar çok önemlidir. O nedenle düzenli uygulamaya dikkat gösterin.

Hint yağı yapı özelliği olarak fazla akışkan değildir, yoğun bir kıvamı vardır. O nedenden dolayı kaşlarınıza sürerken damlama problemi yaşatmayacağı için oranla kolay bir uygulama sunar.

Hint yağını kaşlarınıza rahat bir şekilde uygulayabilmek için birkaç küçük hazırlık yapmalısınız. Önce küçük şişe ayarlayarak hint yağını (eğer karıştıracaksanız diğer yağlarla birlikte) bu şişeye koyun. Daha sonrasında bitirdiğiniz bir rimel fırçasını çok güzel biçimde temizlemeniz gerekmektedir. Bu rimel fırçasının temizlendiğinden emin olunca rimel fırçasıyla kaşlarınıza uygulayın. Kaşlarınız için bile olsa fırça kullanmanızın sebebi fırçanın kıvrımlı yapısı vesilesiyle kaşların diplerine kadar ulaşmasıdır.

 

Kaşlarınızın doğal ürün kullanarak çıkmasını istiyor iseniz hint yağından destek alabilirsiniz.

Kaşlarınızı kalınlaştırmanın bir başka etkili yolu sarmısak ve zeytinyağıdır. Her gece yatmadan önce yalnızca sarımsağı kaşlarınıza sürebileceğiniz gibi kokusundan rahatsız olursanız zeytinyağıyla bu yoğun kokuyu bastırabilirsiniz. Daha da kesin çözüm ister iseniz sarmısak yağı kullanabilirsiniz.

Hint yağını kaşlarınıza gece uygulamanız önerilmektedir. Gece yatmadan 2 saat önce kaşlarınıza hint yağını uygulayın. Bir yere temas etmesini önlerseniz hepsi kaşlarınızda kalacağı için daha etkili olabilecektir.

Hint yağı yalnız olarak gayet etkili üründür. Lakin ister iseniz diğer yağlarla karıştırarak da uygulayabilirsiniz. Bu karışım için en ideal yağlar tatlı badem yağı ve hindistan cevizi yağıdır.

Kaşları kalınlaştırmak için türlü yöntemler bulunur. Bunlara eczanelerden ulaşılabilmekte yahut kaş ekimleri yapılmaktadır. Fakat doğal yollarla kaşlarınızı arttırmak istiyor iseniz bu da mümkün.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Sirkeyle diş nasıl beyazlatılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?