Saç kırığına ne iyi gelir?

Kırılma Karşıtı Yoğun Saç Bakım Serumu...

 

Düzensiz beslenme, saç boyaları, şekillendiriciler ve çevresel etmenler, saçların yapısını bozarak kırılmalara yol açar. Kırık saç uçlarını sağlıklı hale getirmek için kesim tek çözüm olsa da düzenli bakım yapılmadığı sürece kırık saç uçları tekrarlayan bir sorun olarak karşımıza çıkar. Yıkama, kurutma, şekillendirme gibi temel bakımlara özen göstermek ve bakım maskeleriyle saçı desteklemek, kırık saç sorunundan kurtulmanıza yardım etmektedir.

Saç Kırıkları Nasıl Önlenir?

Saç tipine münasip ürünler kullanmak, yoğun kimyevi içeren kozmetiklerden kaçınmak saç sağlığını destekler. Saç ve saç derisi ile uyumlu ürünler, nem dengesinin korumasına yardım etmektedir ve kırık oluşumunu azaltır.

Fön makinesi, düzleştirici ve maşa gibi ısı içeren uygulamalar saç tellerinize zarar vermektedir. Saç kırıklarını önlemek için ısıl işlemleri en çok uygulamamaya dikkatinizi açık tutun. Saç tellerindeki zararı en aza indirgemek için ısıl işlem öncesi kullanılan saç bakım ürünlerini deneyin.

Nem dengesini kaybetmiş ve yıpranmış saçlar için doğanın gücünden faydalanabilirsiniz. Çok doğal yağ, saç bakımı için yoğun nemlendirme özelliğine sahiptir. Türlü yağlardan hazırlayacağınız saç serumları ile sertleşmiş ve parlaklığını yitirmiş saçlarınıza sağlık kazandırabilir, hasarlı saç uçlarını iyileştirebilirsiniz.

 

Saçı kurularken yumuşak havluları tercih etmek, saç köklerine ve tellerine zarar verecek sert hareketlerden kaçınmak kırıkları azaltır.

Saç kırıklarının büyük bir bölümü tarama, kurutma ve şekillendirme gibi işlemler sonra oluşur. Saçları kuruyken taramak saç tellerine ciddi halde zarar vermektedir. Islak saç, kuru saça göre çok çok esnektir.

Boya gibi kimyevi işlemler saçın nem dengesini yitirmesine yol açar. Kuruyan saç daha kırılgan hale gelir. Sürekli renk değişikliğinden kaçınmak, saç telinin yapısına uygun biçimde boya bekleme süresini iyi ayarlamak saça verilen zararı azaltmanıza yardım eder. Boyalı saçlar için renk koruyucu krem ve şampuanları kullanmak, boyama sıklığını azaltır.

Saç kırıkları için doğal bakım nasıl yapılmaktadır?

Kırılma Karşıtı Yoğun Saç Bakım Serumu

Bütün yağları cam bir şişenin içine alıp, hızlı bir şekilde sallayarak katıştırın.

Şampuanlanmış ve durulanmış saçın fazla suyunu bir havlu vasıtasıyla nazik bir şekilde alın.

Saç köklerinden başlayarak saçın hepsine, serumu masaj yaparak yedirin.

Saçınızı bir bone yahut streç film ile sarın.

Tercihen bir gece öncesinde uygulama yapın.

Ertesi sabah yumuşak ve doğal şampuanla saçlarınızı yıkayıp, soguk su ile durulayın.

Gözle görülmektedir sonuçlar almak için hafta içinde bir kez, 2 ay süresince düzenli şekilde uygulayın.

1 tatlı kaşığı jojoba yağı

1 tatlı kaşığı susam yağı

1 tatlı kaşığı badem yağı

1 tatlı kaşığı hint yağı

1 tatlı kaşığı zeytinyağı

1 tatlı kaşığı narçiçeği yağı

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Balyajın röfleden farkı nedir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?