Kaş nasıl kalınlaşır?

Yağı kirpiklere uygulama kısmında bir kulak pamuğu veyahut eskimiş artık kullanmadığınız bir rimel fırçasından yardım  alabilirsiniz....

 

Kaş modası günden güne değişir. Bundan birkaç sene önce bayanların favori seçimi yay gibi ince kaşlar iken şimdilerde daha gür, kalın ve gösterişli kaşlar tercih edilir. Ama kaşlarımız bu kadar çok oynamaya dayanamayabilir, var olan olan kaş kökleri zayıflayabilir ve zaman geçtikçe kaşlarımızda dökülmeler ortaya çıkabilir. Öncelikli hedefimiz tabii ki ki bu soruna kalıcı çözümler bulabilmek olmalıdır.

Yağı kirpiklere uygulama kısmında bir kulak pamuğu veyahut eskimiş artık kullanmadığınız bir rimel fırçasından yardım  alabilirsiniz. Kulak pamuğunu veya rimel fırçasını yağın içine batırın. Daha sonrasında yağlanmış olan kulak pamuğu veyahut rimel fırçasını kaşlarınıza nazik dokunuşlar ile sürün. Az ölçüde bir yağ bu işlem için yeterli olabilecektir. Yüzünüze damlayacak yahut gözlerinizi açmanıza engel olacak kadar çok miktarlara gerek yoktur. Sürmüş olduğunuz bu yağı sabah uyanana kadar kaşlarınızın üstünde bekletin ve sabah sabun yahut kullandığınız bir temizleyici madde ile temizleyin.

Dilerseniz türlü makyaj ürünlerini kullanarak kısa vadeli geçiçi çözümler üretebilirsiniz. Eğer var olan olan bir kaşınız var ama yalnızca araları seyrek ise bir kaş kalemi yahut far kullanarak aralarını doldurabilir ve istediğiniz görüntüyü elde edeblirsiniz. Gün içerisinde ter yahut nemden dağılmasını önlemek için bu tür makyajları sabitleyen jeller veya spreylerden faydalanabilirsiniz.

 

Kaşları kalınlaştırmak ve köklerini beslemek için türlü yağlardan yararlanabilirsiniz. Badem ve hint yağı gayet fazla rağbet gören ve düzenli kullanılmış olduğu durumda hayli güzel sonuçlar verebilen alternatiflerdir. Dilerseniz bunlardan birini tercih edebilir veya ikisini karıştırıp kullanabilirsiniz. Her iki yağ da kıl köklerini besleyip kuvvetlendirirek var olan kaşlarınızı daha da kuvvetlendirecek ve ayrıca zayıflamış, artık kaş üretemeyen kökleri de tekrar canlandıracaktır.

Etrafa bulaşmaması ve rahat hareket edebilmeniz için günün içinde kullanmak yerine gece yatmadan kullanmayı tercih edebilirsiniz. Yüzünüzü yıkayıp kir ve mikroplardan arındırdıktan sonra bu yağları uygulamaya geçebilirsiniz.

Diğer alternatif ise kaş dövmesi yaptırmak. Bu dövmeler size uzun bir zaman sonra kalıcı bir çözüm olabilir. Fakat görünümü ve dokusu itibarı ile çok da fazla doğal durmayacaktır.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Erkek saçına fön nasıl çekilir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?