Kırmızı ben tedavisi

Kan benleri tedavisinde kullanılan ve başarılı olmama riski olan bir tedavi yöntemidir.  Ameliyatta fazla kan kaybedildiği için uygul...

 

Diğer adıyla damar benleri olarak da  bilinen kırmızı benlerin oluşmasını etkileyen bir çok faktör vardır. Cilt üstünde kırmızı küçük noktalar olarak kendini gösteren kırmızı benler görünüş olarak rahatsız edici olmasa da daha geniş alanlara yayılıp estetik olmayan görünümlere neden olanları da vardır.

3. Ameliyatla Tedavi

Kan benleri tedavisinde kullanılan ve başarılı olmama riski olan bir tedavi yöntemidir.  Ameliyatta fazla kan kaybedildiği için uygulama riskler taşır.

Lazerle kırmızı ben tedavisindde ben oluşan bölüm lokal olarak uyuşturulur ve lazer tedavisi yapılmaktadır. Averaj 3-5 seansta sonuç alınır ve benlerde azalma görülmektedir.

Kırmızı ben oluşumu kılcal damarlarla ilgilidir. Kılcal damarlardaki genişleme kırmızı ben oluşumunu tetikler. Kırmızı benler güneş ışınlarının zararlı etkileriyle de meydana gelebilir. Benlerin gözlemlendiği bir bölüm yoktur tüm vücutta kırmızı ben oluşabilir. Çok yaygın olmamakla beraber kırmızı ben oluşumu karaciğer kaynaklı olabilir, bu sebep ile tedaviye başlanmadan bütün kontrollerin yapılmış olması gerekmektedir  Kilolu hastalarda kılcal damarlardaki genişleme kırmızı ben oluşumuna neden olabileceği gibi anne ve babasında kırmızı ben olanlarda hava koşullarının da etkisiyle kırmızı benler gözlemlenebilir.

Kırmızı ben oluşumunu tetikleyen nedenlere kısaca göz attıktan sonra değişik kırmızı ben tedavisi metotlarını inceleyebiliriz. Kırmızı ben tedavisinde en fazla kullanılan yöntem lazerdir.

 

4. Skleroterapi Yöntemi

Sklerozan maddenin damar içine enjekte edilerek damarda büzüşme sağlamayı amaçlayan bir yoldur. Kanama riski olmayan bu yol de gayet etkilidir. 5. Köpük Tedavisi: Skleroterapi yöntemi ile hayli benzerdir. Bu yöntemde sklerozan madde köpürtülerek damara enjekte

Uyarı: Kırmızı bendeki hızlı büyüme ciddiye alınmalıdır. Tehlikeli olabilecek bu büyüme farkedildiğinde hemen doktora başvurulmalıdır. 

Kırmızı ben tedavisinde kullanılacak yöntemi belirleyen etkenler vardır. Bunlar;

2. Radyo Frekansla Kırmızı Ben Tedavisi

Lazerden çok çok etkili yöntemdir. Bu yöntemle sadece bir seansta hiçbir iz kalmadan kırmızı benlerden kurtulmak mümkün olabiliyor.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Lazerle ben aldırma adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?