Oksijenli su saça zarar verir mi?

Oksijenli suyla açma işlemi her saçta benzer etkiyi göstermez. Saç rengine göre bu işlem sonrası saç değişik renkler alabilir. İsteme...

 

Kadınların farklılık yapmak istediklerinde işe başladıkları ilk yer şüphesiz saçlarıdır. Saçının renginden sıkılır farklılık yapmak isterler. Bazı saç tiplerine aşırı zarar verebilen oksijenli su kullanarak açma yöntemi farklılık yapmak için başvurulan yöntemlerdendir.

Oksijenli suyla açma işlemi her saçta benzer etkiyi göstermez. Saç rengine göre bu işlem sonrası saç değişik renkler alabilir. İstemediğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Genel olarak saç rengi kumral ve sarı olan kimselerde daha başarılı sonuç elde edilir. Koyu renkli saçlarda oksijenli suyla açma işlemi sonucu kızıl bir görüntü elde edilebilmektedir. Koyu renkli saçlarda kötü görüntüleri sebebiyet verebilir. Koyu renkli saça sahip olanlar bu işlemi uygulamadan önce bir kaç kere düşünsün.

Saç açma konusunda diğer doğal yöntemlere göre daha çabuk sonuç verse de oksijenli su saçı yakarak açtığı için zarar vermektedir. Oksijenli su kullanımından önce ve sonra saçlarınıza nemlendirici krem uygulamanız zararı azaltacaktır. Oksijen miktarının fazla olması saçlarınızın yanmasına neden olur. Bu işlemi bilinçsiz bir biçimde sürekli tekrarladığınızda saçlarınız güçsüzleşebilir ve dökülebilir. Oksijenli su saçlarınızın yapısını değiştirebilir. İşlem sonrası saçlarınız aşırı kuru olabilir. Kuruluğu önlemek için saçlarınıza doğal yağlarla bakım yapın. Oksijen suyunun saç diplerine değmesi halinde kafa derinizde tahriş ve yaralar oluşabilir. Hassaten boyalı saçlara oksijen suyu uygulamak saçı daha çok yıpratabilir.

 

Oksijenli Su ile Saç Açma Yöntemleri

Su ve oksijenli su yöntemi

Çeyrek çay bardağı oksijenli su

Yarım çay bardağı su

Su ve oksijen suyunu katıştırın. Sprey bir şişeye koyup hazırlamış olduğunuz spreyi saçlarınıza uygulayın. 1 saat bekleyince saçlarınızı ılık suyla yıkayın. Saç renginiz istediğiniz tona gelene değin 2 gün içinde bir uygulayın.

Oksijenli su ve papatya suyu yöntemi

Yarım çay bardağı papatya suyu

Çeyrek çay bardağı oksijenli su

Papatya suyu ve oksijenli suyu karıştırıp sprey uçlu bir şişeye boşaltın. Hazırlamış olduğunuz spreyi saçlarınızın bütününe ya da renginin açılmasını istediğiniz kısma uygulayın. Daha sonrasında saçlarınıza fön makinesi vasıtasıyla ısı verin. Saçlarınız kuruduktan sonra 1-1,5 saat daha bekleyin. Daha sonrasında saçınızı şampuanla yıkayın. Yazın fön makinesi yerine güneşten faydalanabilirsiniz. 

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Akupunkturla sigara nasıl bırakılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?