Saç toniği ne işe yarar?

Saç toniği bir tür saç bakım ürünüdür. Diğer ürünlerde olduğu gibi saç toniğinin de ana gayesi saçı daha sağlıklı ve daha canlı hale ...

 

Saç toniği bir tür saç bakım ürünüdür. Diğer ürünlerde olduğu gibi saç toniğinin de ana gayesi saçı daha sağlıklı ve daha canlı hale getirmektir. Saç toniğinin ana görevi kan dolaşımını hızlandırarak saç diplerinde oluşan ölü deriyi arındırmaktır. Çünkü ölü saç derileri saçın sağlıklı uzamasına engel olur. Kuru saçları nemlendirici toniklerden saçlardaki yağı dengeleyici toniğe kadar çokca türü bulunan tonik doğru seçildiğinde etkili sonuçlar elde eder. Peki saç toniği ne işe yarar?

Saçın sağlıklı olmasını engelleyen ölü deriyi dışarı atar.

Çokca kişinin ortak derdidir saç dökülmeleri. Saç dökülmesi problemiyle karşı karşıya kalan kimselerin kesinlikle saç toniği kullanması gerekir.

Çokca kadının saçları tarama işlemi boyunca dökülür. Saç toniği saçı güçlendirerek tarama işlemi boyunca asgari düzeyde dökülme sağlamaktadır.

Saça dışarıdan bakıldığı zaman bakımlı saç havası vermektedir.

Boyalı saçlarda yıpranmalar çok fazla görülür. Bilhassa devamlı saç boyayan kadınlarda saç yıpranmaları gözle görülecek kadar çoktur. Ek olarak çok ani ve sert renk geçişleri yapan, saçının rengini devamlı değiştiren kadınların saçındaki yıpranmalar fazladır. Saç tonikleri saç boyalarının neden olduğu yıpranmayı azaltır.

Bazı kadınların ortak sorunudur kolay şekil almayan saçlar. Bazılarına kolay fön çekilmezken bazılarına da kolay dalga yapılamamaktadır. Saç toniği bu gibi sorunların üstesinden gelir.

 

Saç toniğinin saç derisini rahatlatıcı özelliği de bulunur. Saç derisinin nefes almasını sağlayarak kişiyi rahatlatmaktadır.

İnce telli kadınların bazıları kalın telli saçları olsun ister. Saç toniği saç tellerini kalınlaştırır. Kalınlaşan saç teli saçı daha dolgun hale getirir.

Her kadın saçının sağlıklı ve parlak görünmesini ister. Saç tonikleri uzun bir zaman sonra saçı daha yumuşak ve parlak bir duruma getirir.

Düzleştirici, maşa ve kurutma makinesi gibi yüksek ısı yayan, saça zararlı aletlerin saçta yaratacağı hasarları en aza indirir.

Saç dökülmesi sorunu yaşayan insanlarda dökülen saçının yerine yenilerinin çıkmasıda zaman alır. Saç tonikleri saç köklerini beslemek suretiyle saçın daha çabuk çıkmasını sağlamaktadır.

Kırık saç çabuk uzamaz ve kırıklar kötü görüntüye neden olur. Saç toniği düzenli kullanıldığı zaman saçlardaki kırıkların azalmasını sağlamaktadır.

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Saç onarıcı yağlar nelerdir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?