Badem yağı sakal çıkarır mı?

Toplum içinde badem yağının sakal çıkardığı söylense de bu yanlış bir bilgidir. Var olan sakala olan faydası yadsınamaz lakin olmayan...

 

Ergenlik çağından çıkınca gençlerin çektiği en büyük sıkıntılardan biri sakaldır. Çoğu genç, sivilcelerinden şikayetçi olurken bazıları da sakal çıkmamasından şikayetçidir.

Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz

Toplum içinde badem yağının sakal çıkardığı söylense de bu yanlış bir bilgidir. Var olan sakala olan faydası yadsınamaz lakin olmayan sakalı çıkardığını söylemek hayalciliktir. İçerdiği vitamin ve mineraller vesilesiyle cilde vermiş olduğu faydaların peşi sıra saç, sakal, ve bıyık bakımında en doğal ürünlerin başında gelir. Parlatıcı, yumuşatıcı, besleyici ve güçlendirici etkisiyle rahatlıkla kullanılabilmektedir. Fiyatı da hayli münasip olup bütün aktarlarda ve büyük marketlerde bulunmaktadır.

Badem yağı sakal çıkarmaz

Badem yağının sakala ve sakal çıkarmaya etkisini inceleyelim. Badem yağının sakal çıkardığını düşünenler toptan yanılıyorlar. Badem yağı, sanıldığı gibi sakal çıkarmaya değil, var olan sakalı parlatmaya ve beslemeye yarar. Yalnızca sakal da değil, cinsiyet fark etmeksizin saçlara da uygulanmaktadır, yumuşak ve parlak görünüm sağlanmaktadır.

Badem yağı, cilt sağlığı için çok yararlı olan A ve B vitaminleri içerir. Ek olarak saç için pek önemli olan E vitamini yönünden da gayet zengin bir üründür. Bu yararlı yağın, besleyici, onarıcı, koruyucu, yumuşatıcı ve nemlendirici özellikleri olduğundan nerdeyse her evde bulundurulur. 

 

Erkekler, çoğu zaman büyüdüklerinin kanıdı olması için sakallarının çıkmasını isterler. Özel olarak arkadaşlar arasında sakalları geç çıkanlar bu hali büyük sorun şekline getirebilirler.

Olmayanı çıkarmaz

Sakal çıkarmanın, daha doğrusu yüzdeki kıl köklerini güçlendirmenin çokca yolu vardır. Bunlardan halk dilinde en bilinen olaral bilineni jiletle sıkça tıraş olmaktır. Hepsinden önce şunun bilinmesi gerekmektedir ki jilet, kıl köklerinin güçlnmesine yardımcı olmaktadır ama olmayan sakalı çıkarmaz. Diğer kullanılan metotsa sarımsaktır. Sakalı çıkması için o kokuya ve acıya katlanan çok erkek vardır. Tıraş olunduktan sonra açılan gözenekleri buz kullanılarak güzelce genişletip sakal çıkması istenen kısma sarmısak sürülmesi ve 15-20 dakika beklenmesi söylenir. Bu metod, en doğal ve en başarılı yol olarak uzun zamandır kabul edilir.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Misvakla diş temizlenir mi? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?