Erkek giyim tarzları

Hangi giyim tarzını seçerseniz seçin önemli olan kendinize yakışanı seçmeniz; boyunuza, kilonuza münasip kıyafetler giymeniz ve kişil...

 

İnsanoğlu tarafından ilk dönemlerde iklim şartlarından ve kendine zarar verebileceğini düşündüğü dış etkenlerden korunmak amacı ile kullanılan kıyafetler artık asıl amaçlarından çok şık görünmek amaçlı kullanılmaya başlanmıştır. Kadınların çok uzun süredir kıyafetleri bu amaçla kullandıkları bir gerçektir. Erkekler ise kadınlara göre bu konuda daha acemi. Son dönemlerde şıklık ve göze güzel görünme erkekler için de önemli sayılabilecek bir konu şekline gelmiştir. Öncesinde yalnızca kadınlar için olduğu düşünülen moda artık erkekler için de önemlidir. Başlıca erkek giyim tarzları; sportif, modern, salaş, rahat, klasik ve spontane’dir:

Salaş giyim tarzında daha dökümlü ve bol kıyafetleri tercih etmeniz gerekir. Salaş giyinmek eski püskü yahut özensiz kıyafetler seçmek demek değildir. Orada amaç şık ve rahat olabilmektir.

Klasik giyim tarzında da muhakkak gömlek ve kumaş pantolon giymenize gerek yok. Yakalı bir T-shirt’ün altına giyeceğiniz bir keten pantolon ve klasik tarzda bir ayakkabı ile kıyafetinizi klasik tarza dönüştürebilirsiniz.

Rahat giyim tarzında amaç sizin kendinizi nasıl rahat hissettiğinizdir. Bu, salaş giyim tarzıyla karıştırılmamalıdır. Çünkü rahat giyim tarzında dar bir kotun bile sizi rahat hissettirebilmesidir önemli olan.

Sportif giyim tarzında illa spor ayakkabı, eşofman veyahut T-shirt giymek zorunda değilsiniz. Gardırobunuzda bulunan bir gömleği bile altına giyeceğiniz spor bir pantolonla ve spor tarzda bir ayakkabıyla sportif bir kıyafete dönüştürebilirsiniz.

 

Modern giyim tarzında o yılın trendine münasip kıyafet tercihi yapmak zorundasınız. Bu diğerlerine göre daha masraflı bir tarzdır. Ve gardırobunuzu her sene yenilemek mecburiyetindesiniz.

Spontane giyim tarzı en kolay olanıdır. Çünkü bu tarzda duruma göre spor, klasik veya salaş kıyafetler giyebilirsiniz. Özel geceye giderken klasik giyim tarzını, hafta sonu yakın arkadaşlarla birlikteyken sportif giyim tarzını seçebilirsiniz.

Hangi giyim tarzını seçerseniz seçin önemli olan kendinize yakışanı seçmeniz; boyunuza, kilonuza münasip kıyafetler giymeniz ve kişiliğinizle uyumlu giyim tarzını seçmenizdir. Tabii renk uyumunu da unutmamak gerek. Ancak aslolan kendini rahat hissetmektir.

  

 

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Pedikür nasıl yapılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?