Pijama nasıl seçilir?

Yaz veyahut kış fark etmeksizin ince ve pamuklu kumaşlar hem kişiyi daha rahat hissettirir aynı zamanda derimizin hava alması için ge...

 

Pijama yatarken giydiğimiz, yatakta kendimizi en rahat biçimde hissetmemizi sağlayan türlü yumuşak kumaşlara sahip eşofmanlardır. Uykuyu ve sıcaklığı çağrıştırırlar. Pijama huzurdur, rahatlıktır. Saten, polar, pamuksu, komik desenli, sade, çizgili olmak üzere sayısı desen ve renkte olabilir. İşe giderken nasıl resmi olmak için "takımlarımızı" giyersek, evde de rahatlığın ve samimiyetin bir gereği olarak "pijama takımlarımızı" giyeriz. Pijama tercihi de ev halkına ve kendimize olan saygımızdan dolayı en doğru bir biçimde olmalıdır.

Yaz veyahut kış fark etmeksizin ince ve pamuklu kumaşlar hem kişiyi daha rahat hissettirir aynı zamanda derimizin hava alması için gereklidir. Pijamanın yazın gecelik versiyonları da çok revaçtadır ve yazın serin tutma görevi görür. Kışlık pijamalar ısıtıcı özellikte olmalı lakin aşırı yünlü, "vücudumuzu dalayan" diye tabir edilecek kadar sert yünden bir kumaşa sahip olmamalıdır. Dışarıdan eve döndüğünde pijamasını giymek için saniye kaybetmeyen bir toplum olarak pijama seçiminin sağlığımız ve rahatlığımız açısından pek önemli olduğunu unutmamalıyız. Esasen, pijama tercihi dış etkenlerden bağımsız olarak kendimize verdiğimiz değeri göstermektedir. Ev halimizi ne kadar önemsiyorsak pijama seçimimizi de dışarıya giydiğimiz kıyafet tercihi gibi önemseyerek yaparız. Kızlar çoğu zaman üstünde sevimli kararkterler olan kuzulu, ayıcıklı pijamaları tercih ederler. Bu bize masumiyet ve doğallığı yansıtır. Yeni evli çiftler pijamalarının çocuksu bir görünümden çıkması için saten pijamayı tercih edebilirler. Saten pijama benzer zamanda kaliteyi ve zenginliği de çağrıştırır. Erkekler çoğunlukla pijamanın biçimine veya desenine bakmaksızın en rahat ettikleri pijamayı seçerler.

 

Pijama seçimini gösteriş gibi düşünürsek, kızların pijama partileri için özel pijamalar aldıklarını biliriz. Pijama partileri özel olarak ergenlikte yahut genç yaşlarda kızlar için rahat bir dedikodu ortamı yaratan, dostluk pekiştirici yerlerdir. Ve kızlar birbirlerinin görünümüne çok önem verdikleri için bu pijama partilerinde en güzel pijamalarıyla yer almak isterler. En kaliteli, en sevimli, en yumuşak pijamalarıyla kızlar geceye başlamadan önce birbirlerinin pijamalarını ne kadar beğendiklerini dile getirirler. Erkekler içinse hal pek bu kadar şatafatlı değildir. Onlar için pijama veya eşofman fark etmez. En rahat ettikleri hangisiyse onu tercih edip uykuya geçerler ki zaten pijama partisi kavramını da yalnızca kızlardan dinlerler.

Kısaca pijama matrak bir şeydir. Komiktir, sevimlidir, doğaldır. Pazar günlerinin vazgeçilmezidir. Kumaşının, deride alerjiye yol açmaması için de tenimize tüm gece temas eden bu giysilere önem vererek, kaliteli olabilecek biçimde seçmeliyiz.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Genç gösteren makyaj adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?