Klasik giyim tarzı önerileri

Kısa boylu erkekler ise enine çizgili takımlar yerine, boyuna ve ince çizgili takımlar tercih etmeliler. Böylelikle olduğundan daha u...

 

Klasik giyim dendiğinde çoğu zaman sıkıcı iş kıyafetleri akla gelir. Ama klasik giyimde de herkes kendi vücut tipine ve zevkine göre bir tarz oluşturabilir.

Kısa boylu erkekler ise enine çizgili takımlar yerine, boyuna ve ince çizgili takımlar tercih etmeliler. Böylelikle olduğundan daha uzun görünürler. Takım seçerken düz ve tek renk seçim yapmalılar. Ceketleri uzun olmamalı, bele oturan iki üç düğmeli kısa ceketler giymeliler.

Etek klasik giyimde kilolarımızı kamufle eden iyi bir parçadır. Etek boyunda diz hizasını tercih ederseniz bacaklarınızın iyi bir biçimde görünmesini sağlayabilirsiniz. Boyu kısa olan kadınlar ise bu açıdan uzun etek tercihinde bulunmamalıdır.

Erkekler artık ağır renk tonlarının dışında canlı renkleri de günlük hayatlarında kullanmaya başladılar. Tabii klasik giyim deyice ilk akla gelen takım elbiseler oluyor. Takım elbise dışında biri birine uyumlu pantolon, ceket, yelek ve gömlek kombinler de yapılabilmektedir. Ama seçeceğimiz parçaların biri birine uyumu kadar vücut tipimize uyumu da çok önemlidir. Bedenimizi ne kadar iyi tanırsak giydiğimiz kıyafetler de o miktarda yakışacaktır.

Kadınlarda ise seçenek sürekli daha çok. Klasik elbise, uygun ayakkabı ve çanta, modası hiçbir zaman geçmeyecek tayyörler veyahut hem klasik hem rahat olsun diyorsanız keten ağırlıklı pantolon, etek, gömlekle kombinler yapabilirsiniz.

 

Klasik giyimde pantolon önemli görülen bir yer tutar. Pantolon tercihinde sık olmak ve olduğundan kilolu görünmemek için büzgüsüz ve pilesiz pantolonları tercih edin. Çünkü pile sürekli sizi daha göbekli göstermektedir. Kalçalarınız genişse bunu kapatmak için daha geniş paçalı pantolonlar seçin. Yüksek bel pantolon giyerken, pantolonun içine koyabileceğiniz gömlekler giyerseniz güzel nüans yaklarsınız. Düşük bel pantolon giyerken de bel tarafında fazlalıklar var ise bunu kapatacak tuniklerle giyebilirsiniz.

Uzun boylu erkekler boylarını daha da uzun göstermemek için boyuna çizgili takımlar giymekten kaçınmalıdır. Ek olarak ayakkabı tercihinde de sivri burun yerine küt burunlu modeller tercih etmeliler.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Bal maskesi adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?