Erkekler parfümü nasıl kullanmalıdır?

Bütün gün kalması için parfümü kıyafetlerinizin altına sıkın. Daha uzun kalması için bilekleriniz, göğsünüz, sırtınız ve kalçalarınız...

 

Parfümü bir kıyafete veya kağıt parçasının üzerine sıkarak deneyin. (Bazı mağazalarda tester ürünler bulunabilir.) 

Bütün gün kalması için parfümü kıyafetlerinizin altına sıkın. Daha uzun kalması için bilekleriniz, göğsünüz, sırtınız ve kalçalarınıza sıkabilirsiniz. Parfümün ve kolonyanın kokusu hava ile beraber uçacaktır, o yüzden gömleğinizin kollarının bileklerinizi kapadığından emin olun. Parfümü sıktığınız diğer noktalar da kapalı olmalıdır. Bu yol kokunun bütün bütün gün kalmasını sağlamaktadır ve uzun uçuşlar için ideal yöntemdir.

Yoğunluk ve ana kokuları seçin. Yoğun kokuyu deneyin ve bir zaman bekleyerek daha hafif kokuyu deneyin. Yoğun koku parfüm ilk sıkıldığında kalan en yoğun kokudur. Hafif koku, kokuyu bütün gün tutarak yoğun kokunun tamamlayıcı görevini yapar. Erkek parfümleri odunsu, kuru meyveli veyahut çiçeksi içeriklere sahip olabilirler. 

Parfümü yoğunlaştırmak için vücut ısınızı kullanın. Nabız noktaları da denen bu noktalar daha çok ısı kullanır ve kokunun yoğun olmasına yardım etmektedir. Boyun, bilek, ve kulak arkası gibi noktalara günlük kullanım için uygulayabilirsiniz. Vücudumuzun bu bölgeleri oksijenle temas ettiği için, parfümünüzü tazelemeniz gerekecektir. Bu uygulamayı günlük kullanım için ( 2-6 saat arası) yahut parfümünüzü yenilemeniz gerekmediğinde yapın. Parfümün kalıcılığı içerdiği yağlara ve alkol oranına göre değişir. 

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Kolonyayı vücutta sürecek en ideal yer neresidir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?