Mezuniyet balosu kıyafetleri

Hepsinden önce kadınların tercih edebileceği kıyafetleri sıralayacak olursak:...

 

Okul hayatımızın belli döneminin sona erdiği bir başka eğitim hayatına atılacağımız yahut iş hayatına geçeceğimiz bu mutlu günleri taçlandıran mezuniyet baloları ister kadın ister erkek olsun herkes için önemlidir. Dolaylı olarak bu özel gecede güzel ve şık görünmek isteriz. Mezuniyet gecesini güzelleştiren tabii ki beraber hayatımızın en güzel yıllarını geçirdiğimiz arkadaşlarımızla paylaştığımız mutluluklardır. Lakin bu özel gecede paylaşımlarımız kadar fotoğraflardaki görüntümüzle de ilerde hatırlayacağımız güzel anılar bırakmak isteriz. Bu yüzdendir yılsonlarında mezun olanları saran mezuniyet kıyafeti telaşı.

Hepsinden önce kadınların tercih edebileceği kıyafetleri sıralayacak olursak:

En fazla tercih edilen, elbiselerdir. Ama elbise tercihi deyip geçmemek gerekmektedir. Piyasada biri birinden değişik ve ayrı güzellikte elbise modellerini ve renklerini bulmak mümkündür. Lakin hepsinden önce mezuniyetin nerede yapılacağını bilmek bu doğrultuda sizi yönlendirecektir. Eğer açık bir havada, çimenlik bir alanda yapılacaksa çok abartı görünecek elbiseler seçmemek ve abartılı makyaj ve saç modeli tercih etmemekte yarar var. Unutmayın ki gecenin ilerleyen saatlerinde hele ki açık havada saçınız, elbiseniz ve de makyajınız eğlencenin dozuyla bozulacaktır. Ek olarak gençlerin kendi yaşına münasip kıyafetler seçmeleri sürekli için tavsiye olunur. Bundan hariç kapalı ve ağır tabir edilen bir mekâna gidiyorsanız belki bir parça daha göz dolduran kıyafetler seçilebilir. Tabi göz doldurmak doğru kıyafet seçimiyle mümkündür. Boyu kısa olanlar çok bol ve rengârenk elbiseler yerine tek renk ve göğüs altında kabaran daha kısa elbise ve biraz topuklu ayakkabıları, zayıf ve uzunlar belden başlayarak kabaran ve dolgun gösteren modelleri ve daha kısa topuklu ayakkabıları, kilolu olanlar daha koyu renk ve kabarık olmayan modelleri, esmerler dore gibi daha parıltılı renkleri, sarışınlar yahut beyaz tenliler pastel tonları seçerlerse ten renkleri ve vücut hatları ile doğru orantıyı yakalamış olacaklardır.

 

Erkekler ise güzel bir takım elbise tercih etmelidir. Fakat yine ağır, klasik kesim yerine yaşlarına münasip daha spor modellere yönelmelidir. Ayrıca dilerseniz gömlek yerine şık bir T-shirt de tercih edebilirsiniz. Fakat kot pantolon ve T-shirt yalnız olarak güzel olmayacak, çok özensiz duracaktır. Ayakkabı tercihleri de daha fazla spor görünümlü yine seçtikleri takıma yakışan renk ve modelde olmalıdır. 

Bu güzel geceye seçeceğiniz kıyafetler konusunda bizim de birkaç tavsiyemiz olacak.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Saç serumu ne işe yarar? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?