Cam kaplama nasıl yapılır?

Cam kaplama günün her saatinde pratik olarak yapılabilmektedir. Sebebi ise hayli sessiz bir kaplama yapılabilmesi. Unutulmamalı ki iş...

 

Balkon için münasip olarak camlar 8 mm’lik camlardır. Bunlara şişecam da denilmektedir. Eğer cam balkon yaptırmak istiyor iseniz en fazla dikkat göstermeniz gerekli olan nokta muhakkak paslanmaz ve sağlam ürünleri tercih edilmesidir. Her şeyden önce elimize bir metre alalım ve kaplayacağımız ölçüyü belirleyelim. Sonra yaşadığımız alanın iklim özelliklerine göre yahut zevkimize göre en ideal cam kaplama türünü seçelim. Kaplama yapacağımız yeri camımızı tozlardan koruyup kabarcık oluşturmaması için alkolle güzelce temizlemeliyiz.

Cam kaplama günün her saatinde pratik olarak yapılabilmektedir. Sebebi ise hayli sessiz bir kaplama yapılabilmesi. Unutulmamalı ki işini en iyi bilene yaptırılırsa çok çok verimli ve problemsiz olur. Nasıl bir uygulama yapılacağı en mühim kısmıdır. Çoğunlukla ıslak uygulama tercih edilir. Çünkü kuru uygulamada bir yanlışta cam kırılabilir ya da yapışkanı sökmekte zorlanabiliriz ve bu da estetik olarak rahatsız edici olabilir. Seçtiğimiz cam çeşidi de önemli olan diğer bir husustur. Ne kadar güneşten faydalanmak istiyoruz yahut ne kadar engellemek istiyoruz. Isıyı ne kadar korumak istiyoruz, yaşadığımız cephe vb. hususlar göz önüne alınmak suretiyle cam çeşidi seçilir. Daha sonra cam kaplamamızı tekerlek sistemiyle beraber pencere kenarlarına monte ettiğimiz rulmanlarımıza geçirip cam aralarında boşluk bırakmayacak biçimde kaliteli yapıştırıcı malzemelerle profile yerleştirmeye başlayabiliriz. Bundan sonra perde yahut süslemek için kullanacağımız diğer malzemeler için katlanabilir çıkış yolları kullanırız. Montaj bitince nasıl kullancağımız ve temizliği konusunda yetkili insandan bilgi aldıktan sonra kolayca cam balkonumuza kavuşabiliriz. Eğer çocuklarınızın güvenliğinden endişe duyuyorsanız iki kilit de kullanılabiliyor ve kilitler iç tarafta kaldığı için dışarıya karşı da güvenlik sağlamış oluyorsunuz. Diğer başka artısı ise camların temperli olup azami sağlam olmaları. Cam balkon kaplaması çabucak tamamlanan bir uygulama olup hayli sessiz ve kolaydır.

 

Göründüğü üzere pek bir zorluğu olmayan cam kaplama eğer kullanılacak cam türüne dikkat edilmezse ortaya kötü sonuçlar da çıkarabilir. Kullanmamız gerekli olan cam çeşidi dışında başka bir cam kullanırsak eski şikayetlerimiz devam edebilir. Eğer güneş ışınlarını engellemek istersek daha koyu bir cam kullanmalıyız. Tersi halinde kolay olan uygulama daha da zorlaşabilir.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Mermer nasıl döşenir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?