Nikah şekerleri

Nikah şekerine karar verirken; bireysel zevkinizi ve tarzınızı yansıtmasına, ayrıca saklanabilecek malzemelerden yapılmasına dikkat e...

 

Nikah hazırlıkları yapılırken, “yapılacak işler” listesinin en başında yer bulan  maddelerden biri hiç kuşkusuz nikah şekerlerine karar verilmesidir. Bu özel günün naif bir hatırası olmasıyla beraber benzer zamanda nikahınıza katılan misafirlere de küçük hediye niteliğinde olan nikah şekerlerinde hiç kuşkusuz sayısız seçenek var ve bu nedenle de hangisini seçeceğinize karar vermek çok zor.

Nikah şekeri seçerken dikkat edilmesi gerekenler 

Nikah şekerlerinizi, nikahtan önce misafirleriniz salona gelmeden önce hazır etmelisiniz.

Uyum: Nikah şekerlerinizin davetiyenizle uyumlu ve bir konsept içerisinde olması daha şık ve elit görünüm oluşturacaktır.

Sipariş zamanı: Nikahınızdan minimum iki gün önce elinizde olacak biçimde nikah şekerlerinizi sipariş etmeniz, son dakikada yaşayabileceğiniz aksiliklerin önlenmesi için önemlidir.

Detaylar: Nikah şekerinizin üstüne gelin ve damadın adı, nikahın tarihi ve bu özel günle ilgili bir-iki cümleden oluşan detayları önceleri belirlemeli ve nikah şekeri siparişinizde bunları kesinlikle belirtmelisiniz.

Sunum: Nikah şekerlerinin misafirlere nasıl sunulacağı  da çok önemlidir. Sunum için konsepte uygun sepet tercih edebilirsiniz. Nikah şekerlerinizi misafirlerinize ikram edecek olan kişinin tercihi de önemli kabul edilen bir ayrıntıdır. Bu zevkli görev için, güler yüzlü ve sakin bir yakınınızı tercih etmenizde yarar var.

 

Sipariş adedi: Unutmayın ki eksik sipariş vermek sizi zor halde bırakacağı gibi gereğinden fazla sipariş etmek de maliyetlerinizi artıracaktır. Üstelik fazla olan nikah şekerlerini geri iade de edemezsiniz. Sipariş adedini belirlenen davetiye sayısıyla benzer olmasını isteyebilirsiniz. Yine de olası problemlere karşı bir tedbir olması açısından, davetiye sayınızın yüzde elli fazlası kadar da sipariş verebilirsiniz.

Nikah şekeri önerileri

Nikah şekerlerinde son günlerde renkli taşların kullanımı da gittikçe artmaktadır. Biraz sıra dışı bir tercih yaparak , nikah şekerinizde çiçek tohumları kullanarak çevreci tarafınızı da ön plana çıkarabilirsiniz.

Her ne kadar adı nikah şekeri olsa da, şeker yerine başka malzemeler  kullanmak da pekala mümkün. Bunların başında da lavanta geliyor. Lavanta hem vermiş olduğu güzel koku hem uzun zaman dayanması ve aynı zamanda hediye ettiğiniz misafirlerce kullanılabilmesi açısından popüler bir alternatiftir.

Eğer şeker dışında fikirlere açıksanız, biblo gibi minyatür hediyelikler de ilginizi çekebilir. Bilhassa bu modellerin mıknatıslı olanları stabil kullanım açısından tercih edilir ve uzun zaman saklanabilir. 

Nikah şekerine karar verirken; bireysel zevkinizi ve tarzınızı yansıtmasına, ayrıca saklanabilecek malzemelerden yapılmasına dikkat etmelisiniz. 

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Gömlek nasıl ütülenir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

#1 nikah şekerleri,

Nikah şekeri seçiminde aşağıdaki kriterler dikkate alınabilir:

Damak zevkinize uygun olması: Nikah şekeri, damak zevkinize uygun olmalıdır. Örneğin, eğer çikolatalı tatlıları seviyorsanız, çikolatalı bir nikah şekeri seçebilirsiniz.

Düğün temasına uygun olması: Nikah şekeri, düğün temasına uygun olmalıdır. Örneğin, eğer düğün teması pembe ve beyaz ise, bu renkleri taşıyan bir nikah şekeri seçebilirsiniz.

Özel bir anıyı hatırlatacak olması: Nikah şekeri, özel bir anıyı hatırlatacak bir şeker seçilebilir. Örneğin, ilk karşılaştığınız yer olan bir café veya ilk tatilden bir fotoğrafınızın yansıtıldığı bir şeker seçebilirsiniz.

Özel bir mesaj veya yazı olması: Nikah şekeri, sevgilinizle ilgili özel bir mesaj veya yazı taşıyabilir. Örneğin, sevgilinizin ismini veya ilk kez gördüğünüz yer olan bir yeri yazdırabilirsiniz.

Malzemesi ve kalitesine dikkat edin: Nikah şekeri, iyi kalitede malzemelerden yapılmış olmalıdır. Örneğin, fondant kullanılarak yapılmış bir nikah şekeri, diğerlerine göre daha iyi bir kaliteye sahip olacaktır.

Nikah şekeri seçimi, damak zevkinize, düğün temasına ve özel anılarınıza göre yapılmalıdır.


Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?