Bebek çantası nasıl hazırlanır?

Doğumdan bir zaman sonra, anne ve bebek kendilerini hazır hissetiklerinde artık dışarıya çıkıp biraz temiz hava almanın, biraz güneşl...

 

Doğumdan bir zaman sonra, anne ve bebek kendilerini hazır hissetiklerinde artık dışarıya çıkıp biraz temiz hava almanın, biraz güneşlenmenin ve biraz da sosyalleşmenin zamanı gelmiş demektir. Daha önce çocuk sahibi olmamış anne ve babalar, dışarıda bebekleri için nelere ihtiyaçları olacağını kestiremeyebilirler ve yanlarına gereksiz bir sürü eşya aldıklarını ama en gereken olan ufak bir şeyi unuttuklarını farkederler. Genelde çevrelerinden yardım isterler. Fazla bez, tişört, peçete sormak gibi. Bebekle dışarı çıkıldığında her duruma karşı hazırlıklı olmak için bebek çantasında neler olması gerektiği iyi düşünmek gerekmektedir çünkü dışarıda hem bebeği aynı zamanda ağır, büyük bir çantayı oradan oraya taşımak çok zordur.

Bebek Çantasında Neler Olmalı?

Üstündeki kıyafet dışında 2 adet daha kıyafet alabilirsiniz. Üstü ıslandığında veyahut üstüne birşeyler döküldüğünde hemen değiştirebilirsiniz. Diş çıkarma dönemiyse yanınıza birkaç adet önlük almalısınız. 

Birkaç adet ya da uzun zaman dışarıda kalınacaksa evde kullandığınızdan 2-3 adet daha çok olabilecek biçimde bebek bezi, peçete, ıslak mendil, alt değiştirme minderi almanız gerekmektedir. Çünkü dışarıda bebeğiniz beklediğinizden daha çok tuvalet ihtiyacı gidermeye karar verebilir.

Mevsime uygun adet daha yelek ve ceket, şapka, 2 çift daha çorap ve bir adet yedek ayakkabı alabilirsiniz. Çünkü bazı bebekler ayaklarını kadar çok hareket ettirirler ki, bir de bakmışsınız hem giydirdiğiniz ayakkabılar aynı zamanda çoraplar ayaklarından çıkıp kaybolmuş. 

 

Eğer bebek yürüyorsa yanınıza kesinlikle ekstra pantolon ve çorap ile yedek ayakkabı almayı unutmayın. Çünkü bebekler su birikintilerine basmayı çok severler.

Kendiniz için de bir adet yedek bir kıyafet alabilirsiniz. Çünkü bebekler annelerinin üstünü de kirletme fırsatını asla kaçırmazlar. Hassaten dişleri çıktığından birşeyler kemirmeye başladıkları zamanlarda.

Evde birşeyler yedirip dışarı çıkmış olsanız dahi yanınıza muhakkak bebek için ve ayrıca kendinizin de atıştırabileceği birşeyler almayı unutmayın. Dışarıda bebekler için yedirecek birşeyler bulmak bazen çok zordur. Kendiniz ise ne kadar tok olursanız olun eğer emziriyorsanız muhakkak kısa bir zaman içinde acıkacaksınızdır.

Mevsime uygun adet battaniye. Uyuduğu zaman üstünü örtebilmeniz için.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Hamilelikte ateş nedenleri adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?