Doğru puset seçimi

İkincisi, kendi yaşam tarzınıza uygun puset seçmeye özen gösteriniz. Eğer çok seyahat ediyorsanız ve bebeğinizi de beraberinizde götü...

 

Son yıllarda piyasadaki biri birinden değişik pusetler arasından size en ideal olanını seçmek samanlıkta iğne aramak gibidir. Hele ki puset seçerken hangi kriterleri göz önünde bulundurmanız gerektiğini bilmiyorsanız işiniz gayet zor. Bu konuda size önereceğimiz birkaç maddeye kulak verirseniz sizin için en doğru puseti bulabilirsiniz.

İkincisi, kendi yaşam tarzınıza uygun puset seçmeye özen gösteriniz. Eğer çok seyahat ediyorsanız ve bebeğinizi de beraberinizde götürme eğilimindeyseniz daha hafif puset seçmeniz istenmeyen yorgunluğunuzun önüne geçmenin anahtarıdır. Bunun peşi sıra bebeğinizle beraber alışveriş yapıp aldıklarınızı da beraberinizde rahat bir biçimde taşımak istiyor iseniz alışveriş sepeti eklentisi olan bir puset tam da size göre olabilecektir. Eğer toplu taşımayı da sık kullanıyorsanız hafif olmasının yanı sıra kolaylıkla katlanabilir olması önemlidir. Evinizde pusete ayırabileceğiniz alanı da göz önünde bulundurmakta yarar var. Evde çok fazla alanınız yoksa çok büyük pusetler almaktan kaçınınız. Her ne kadar rahat hareket eden, tekerlekleri büyük bir puset cazip görünse de kapladığı alan, taşıma ve katlanabilirliği münasip değilse bir kez daha düşünmeniz gerekir. Aksi durumunda ikinci bir puset almak için yapacağınız masraf kaçınılmazdır.

İlk başta çocuğunuzun ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalısınız. Eğer bebeğiniz yeni doğmuşsa seçeceğiniz pusetin sırt kısmı tam yatan bir puset olmasına özen gösteriniz. Buna alternatif pusete uyan bebek taşıma çantası da alabilirsiniz. Böylelikle bir araç içi bebek koltuğunuz olur. Bu vesileyle bebeğinizi istediğiniz zaman arabaya koyar istediğiniz bir zamanda de arabadan kolayca alabilirsiniz. Bebeğiniz de sıkıntı çekmez. Ek olarak bebeğinizi taşırken yüzünü görmek istiyor iseniz yüzü size dönük olanlarından almanızda yarar var. Tabii ki konfor da önemlidir. Ayarlanabilir koltuklar, hava koşullarına uyumlu eklentiler ve rahat bir koltuk mutlu bir bebek için olmazsa olmazlardandır.

 

Son olarak pusete ayıracağınız bütçe de hayli önemlidir. Eğer bir bebek daha edinmek istiyor iseniz ilk bebeğinize puset alır iken ikinci bir bebeğimizin de kullanabileceği sağlamlıkta bir puset tercih etmeniz hepsinden önce bir nebze fazla para verseniz bile buna değecektir. Lakin unutmayın ki daima çok para harcamak size en ideal puseti alacağınız anlamına gelmez.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Aylara göre bebeklerde boy ve kilo artışı adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?