Zeka geliştiren oyunlar

Hepimiz biliyoruz ki zeka geliştirilebilir. Ayrıca bunu yapmak için hamilelikten başlayarak özel beslenme düzenleri uygulayanlarımız ...

 

Akıllı ve zeki çocuklar yetiştirmek her anne babanın isteğidir. Her anne baba evinde bir minik dahi olsun isteyebilir. Peki bu, kendi kendine olabilecek bir şey midir? Tabii ki ki hayır.

Çocuğunuzun zeka gelişimi için oyun önerileri 

Hepimiz biliyoruz ki zeka geliştirilebilir. Ayrıca bunu yapmak için hamilelikten başlayarak özel beslenme düzenleri uygulayanlarımız bile var. Bebeğe anne karnında dinletilen klasik müzikler de bunu yapmak için değil mi?

Hepsinden önce, şunu unutmayın ki okul öncesi çocuğunun, hassaten 3 -7 yaş arasındaki zamanda, en büyük öğrenme aracı oyundur. Oyun, sizin sevginiz ve çocuğunuza sağladığınız sağlıklı beslenmeden sonra, bu yaş grubu çocuklarının sosyal, bedensel ve zihinsel gelişimine direkt etki eden belki de en ehemmiyetli faktördür. Çocuklar, oyun oynarken mutlu olur, sorun çözme yeteneğini geliştirir, toplumsallaşır. Oyun, yetişkinler için de fırsattır. Oyun oynadığı sırada çocuğunu izleyen anne baba, çocuğunu daha iyi tanıma, onun ilgi alanlarını, sevdiklerini, dünyaya ve kendisine dair algılarını ve ayrıca olası duygusal sorunlarını bile fark edebilirler.

Bebeğiniz doğdu, büyümeye başladı ve artık sosyalleşiyor. Oyunla, oyuncaklarla tanışıyor, tercihleri oluşmaya başlıyor. Bu prosesi nasıl kontrol edecek, oyun ve oyuncakla çocuğunuzun zeka gelişimine nasıl yardım eden olacaksınız? Bu yazıda bu problemin cevaplarını bulabilirsiniz.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Sauna nasıl kullanılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?