Yoğurt limon maskesi nasıl yapılır?

Bu malzemeler bir kase içinde tam olarak karıştırılır. Göz altları ve göz üstleri hariç bütün yüze uygulanmaktadır. Takriben onbeş da...

 

Doğal maskelerle cildimizde oluşan siyah nokta ve sivilce sorunlarına çözüm bulmak isteyenler için yoğurt limon maskesi problemleri gideren ve cildi gerginleştiren iyi bir alternatiftir. Düzenli uygulandığı zaman iyi neticeler alınır.

Yarım limonun suyu

Bir çay bardağı katkısız yoğurt 

Bu malzemeler bir kase içinde tam olarak karıştırılır. Göz altları ve göz üstleri hariç bütün yüze uygulanmaktadır. Takriben onbeş dakika bekletilir. Daha sonrasında ılık suyla yüz tam olarak temizlenir. Bu maske kür durumunda olmak üzere 5 gün yapılıp 5 gün ara verip tekrar yapılabilmektedir.

Yoğurt limon maskesi için gereken olan malzemeler şu şekildedir:

Sivilce ve siyah nokta problemi hassaten ergenlik devrinde, bazı zamanlarda yenilen gıdalara bağlı olarak, kadınların regl devirlerinde, kullanılan türlü ilaçlara bağlı olarak gelişen yahut stresli zamanlarda kadın ve erkeklerde ortaya çıkabilen can sıkıcı durumlardır. Yoğurdun içerdiği antioksidan özellikleri ile limonunun içindeki vitaminlerin birleşmesi cildimizde oluşan sivilcelerin ve siyah noktaların kurutulup yok olmasını sağlamaktadır. Ek olarak maskenin içerisinde yer bulan limonun dezenfekte edici özelliğiyle yoğurdun cildin yağ dengesini dengeleme ve kurutucu özellikleri birleşince bu maske cildi tazeler ve gerginleştirir.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Tonik nasıl kullanılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?