Briyantin nasıl kullanılır?

Briyantin kullanımının esasen jöle kullanımından pek bir farkı yoktur. Fındık tanesi kadar alınan briyantin önce el içerisinde yayılı...

 

Saçlara şekil vermek için piyasada satışta olan bir çok ürün vardır. Saç spreyleri ve jöleler gibi saç şekillendirmede kullanılan, senelerdir piyasada olan en bilinen ürünlerden biri de briyantindir.

Briyantin Nasıl Kullanılır?

Briyantin kullanımının esasen jöle kullanımından pek bir farkı yoktur. Fındık tanesi kadar alınan briyantin önce el içerisinde yayılır ve sonrasında saçların uçlarına sürülerek saça şekil verilir. Bilhassa yumuşak ve orta sertlikteki saç tiplerinde kullanılan briyantin fazla sert saçlar için önerilmez. Çünkü fazla sert saçlar için daha kuvvetli bir ürün olan jöle kullanımı daha uygun olur. Saça briyantinle şekil vermeden önce saça daha düzgün ve kalıcı şekil verebilmek için fön çekilebilir ve sonrasında fön çekilen saçın uç taraflarına ele yayılan briyantin saçı tarıyormuş gibi saç diplerine temas etmeyecek halde sürülür. Saç diplerine temas etmemesi hayli önemlidir ve dikkat edilmesi gerekir.

Briyantinin Saça Olası Etkileri

Briyantin halk içerisinde bilinenin tersine saça zarar veren bir bileşik içermez. Doğru ve yeteri ölçüde kullanımıyla rahatlıkla saçlarınıza şekil vermek için kullanabileceğiniz bir üründür. Briyantinin kimyevi bir içerik olduğu unutulmamalı ve o yüzden saç diplerine sürmekten kaçınılmalıdır. Fındık tanesi büyüklüğünden fazla kullanılmadığı durumda de bir negatif etkisine rastlanmaz. Briyantinin saçta bir günden fazla kalmaması önerilmektedir. Gece uyumadan önce briyatinli saç yıkanmalı, aksi halde kepek sorunlarıyla karşılaşılabilir ve saç telleri zarar görebilir.

 

Briyantin Nedir?

Briyantin saçlara şekil vermede ve saçların parlak görünmesinde kullanılan yağlı bir saç kremidir. Kendine münhasır kokusu olan briyantin kimyevi bir üründür ve kolay kullanımı hasebiyle bir çok kişi tarafından saç şekillendirmede tercih edilir.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Dolgun saç önerileri adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?