Sırt sivilceleri nasıl önlenir?

Sırtınıza şeker peelingi uygulayın. Sırtta görülebilen sivilcelerin en temel sebeplerinden biri bu bölümdeki ölü deri hücrelerinin dü...

 

Yüz kısmında sivilce olan bireylerde sırt sivilcelerine genelde daha fazla görülmektedir. Fakat yüzlerinde hiç sivilceleri olmayan bireyler de bir anda sırt sivilceleriyle karşı karşıya kalabilirler. Bu önerileri uygulayarak sivilcelerin o çirkin kafalarını sırtınızdan çıkarmalarını önleyebilirsiniz.

2-

Sırtınıza şeker peelingi uygulayın. Sırtta görülebilen sivilcelerin en temel sebeplerinden biri bu bölümdeki ölü deri hücrelerinin düzgün biçimde temizlenmemesidir. Şeker peelingi cildinizi ölü hücrelerden arındıracak kadar sert ve nemini koruyacak kadar da yumuşaktır.

1-

Banyo yapın. Her gün duş almak ya da banyo yapmak cildinizi ölü deriden arındırarak temiz ve yağsız kalmasına yardım eden olabilecektir. Sırtınızda sivilcelerinizin olması pis olduğunuz anlamına gelmese de, banyo problemi çözmeye muhakkak yardım eder.

5-

Çarşaflarınızı sürekli yıkayın. Bilhassa hafta içinde bir kez yeterlidir. Çoğu insan her gün temiz giysiler giymeyi hatırlasa da, çarşaflarını düzenli yıkamayı unutabilir. Bu minimum her sabah giydiğiniz kıyafetlerinizin temizliği kadar önemlidir.

6-

Her gün bir B5 vitamin takviyesi alın. Bu vücuttaki yağ oranını dengeler. Vücudunuz daha az yağ üretiyorsa, sırtınızda sivilce çıkma olasılığı da azdır.

3-

Sırtınızı yüzünüz için üretilmiş anti-bakteriyel sabunlarla yıkayın. Normal sabunlar sırt sivilcelerinde de işe yaramayacaktır, bundan dolayı yüz ürünleri kullanmaya devam edin.

4-

Terinizi kurumadan cildinizden silin. Sıcak bir yaz gününde yahut spor yapınca terlediğinizde, terinizi temiz havluyla silin. Terinizin cildinizde kurumasına izin verirseniz, bu gözeneklerinizin tıkanmasına neden olabilir.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Soğuk lipoliz ile zayıflama adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?