Hamileler denize girebilir mi?

Yüzme özel olarak yaz gibi aylarda anne adaylarının kurtarıcı sporudur diyebiliriz. Gebeliğin ilk aları anne adayları kendilerini faz...

 

Hamilelik anneliğe hazırlanan kadının geçirmesi gerekli olan bir süreçtir. Bu süreç, hastalık veyahut rahatsızlık olarak adlandırılmamalı tam tersine anne adayına, her anın tadını çıkarması için gereken yönlendirmeler yapılmalıdır.

Yüzme özel olarak yaz gibi aylarda anne adaylarının kurtarıcı sporudur diyebiliriz. Gebeliğin ilk aları anne adayları kendilerini fazla yorgun, stresli ve sıcak hissederler. Böyle zamanlarda yüzme sporu vücudumuzu serinletmeye yardımcıdır. Eğer hamilelkte her şey yolunda gidiyorsa düşük tehlikesi yoksa denize girerek yüzmenin hiçbir sıkıntısı yoktur. Tersine anne adayına çok artısı vardır.

Gebelik döneminde spor halime kadının iyi vakit geçirmesi için hayli iyi bir tercihtir. Anne adayı kendi fiziki ve ruhsal haline münasip olarak belirlediği bir spor türünü düzenli halde yapabilir. Spor bir eğlence aracı olmakla beraber benzer zamanda anne olacak kadının doğumu kolay bir biçimde gerçekleştirmesi için etkili olmaktadır. Spor hasebiyle kaslar gevşeyerek şekil almaya müsait hale gelir. Bunun sayesinde anneliğe hazırlanan kadının vücudumuzu normal doğuma yatkın hale gelir.

Son olarak denize girdiğiniz saati sabah saatlerinden birinde seçmek, fazla sıcağa kalmamak önemlidir.

Yüzme sporunu tercih etmiş bir anne adayı bu sporu yaparken belli noktalara dikkatli olmalıdır. Bu noktaların başında güvenli yüzme gelir. Peki nedir güvenli yüzme? Eğer bir bebek bekliyorsanız dalmamalısınız. Dalış bebeğiniz için tehlikeli olabilir. Dikkat gerektiren başka bir nokta da suya girdiğiniz suyun temizliğidir. Havuz yahut denizi yüzme için tercih ederken kesinlikle temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Unutmayın ki suyun temizliği bir enfeksiyon alma riskinizi azaltır.

 

Yüzme sporu için tercih edeceğiniz yer deniz mi yoksa havuz mu sorusu sürekli akla gelen sorular arasında yer bulur. Havuz suyu, durağan bir su olduğu, küçük alanda olduğundan insan teması fazla olduğundan dolayı daima daha risklidir. Deniz suyu hem bir sirkülasyona sahiptir, aynı zamanda tuzlu sudur. Şu nedenle deniz, havuza tercih edilmelidir. Eğer havuzda yüzecekseniz de havuzun devamlı olarak temizlendiğinden emin olmalısınız.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Çocuk yemek yemiyorsa ne yapılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?