Peeling nasıl yapılır?

Cilt üst tabakası içindir. Cilde uygulandığı zaman hafif yanma ve kızarma etkisi gösteren bu Peeling, rahatça uygulanabilir. Yanmanın...

 

Güzelliğin ilk kurallarından biri temiz ve pürüzsüz bir cilttir. Bu koşulların sağlanması makyajlı halinizle çekiciliğinizi zaten arttıracaktır, ama makyajsız olduğunuz da bile benzer etkiyi görmenizi sağlayacaktır. 

Peeling nasıl yapılır?

Hafif Peeling 

Cilt üst tabakası içindir. Cilde uygulandığı zaman hafif yanma ve kızarma etkisi gösteren bu Peeling, rahatça uygulanabilir. Yanmanın etkisi ise kısa zaman içinde kaybolacağından günlük işlerinizde aksama yaşamazsınız. Gün içerisinde 1 kez uygulamak suretiyle, 6-7 hafta uyguladığınızda sonucu en parlak halde görebilirsiniz. 

El ve ayak için Peeling tarifi

Yöntemlerin iyi sonuç vermesi, onların düzenli uygulanmasının peşi sıra nasıl ve ne zaman uygulandığına da bağlıdır. Peeling için en ideal zaman kış aylarıdır. Cilde uygulandığı zaman bekletilip kuruması ve yıkanmasının sonrasında temizlenen yüzün, sıcaklığın etkisiyle olumsuzluklarla karşılaşmaması için kış ayları idealdir. Havanın çok da sıcak olmadığı mart ile mayıs ayları arasında yine Peeling uygulamaları cilde zarar vermeyecek boyutta yapılabilmektedir, bir sonraki mevsime taze bir görünümle merhaba diyebilirsiniz.

Hazırlanan karışım yumuşak dokunuşlar ile bölüme sürülür. İnce bir tabaka durumunda sürülen karışımın kurumasıyla, ikinci kez sürülür. İkinci katın da kurumasıyla ovulmaya başlanır ve yıkanır. 2 hafta içinde bir uygulanması halinde gözle görünür değişiklikler olabilecektir.

 

Orta derinlikte Peeling

 Derinin 1 kat fazla soyulması halidir. Yüzünüzde bulunan sivilce, leke ve çatlaklar için çok etkili bir yoldur. Cildimizde kısa bir zaman bekletilen uygulamanın yarattığı his ise, yanmadır. Uygulamanın tamamlanmasıyla beraber cildimizde yenilenme başlar ve 2 günlük süre içinde soyulma başlar. Soyulma, ölü derinin gidip alttaki yeni ve sağlıklı derinin ortaya çıkması demektir. Bu işlemin tamamlanması 1 aylık bir zaman dilimini kapsar. 2 ay daha sonra ise tekrarlanması gerekir 

Peeling, cilt temizlenmesi ve yenilenmesi konusunda devreye girer ve en iyi sonucu almanızı sağlamaktadır. Ölü derinin atılıp alttaki hücrelerin yenilenmesini ve daha canlı ve sağlıklı görünümü yanında getirir. Cilt lekeleri, yağlanma sorunu, çatlaklar, izler ve cildinizle ilgili birtakım sorunları sağlıklı Peeling yöntemleriyle sonlandırmanız mümkündür.

Peeling; orta, yüzeysel ve derinliğe bakılarak 3 gruba ayrılır. Derin ve orta derecelerin cilt bakımı ve güzellik uzmanları eşliğinde yapılmış olması cilt sağlığınız bakımından daha doğrudur. Derinlik ne kadar artarsa risk de benzer oranda artış göstermektedir 

Peeling tarifleri

Yüz için peeling tarifi

Malzemeler karıştırılır. Eğer çok katı olduysa su ilavesi yapılabilmektedir. Ama kıvamı kaçırmamak önemlidir. Yüze uygulandıktan sonra kuruması beklenir. Bütünüyle kuruyan karışım, ovularak yüzden temizlenir. Temizlenmesinin sonrasında çok sıcak olmayan su ile yüz yıkanır. Ayda 2 kez uygulanması durumunda, ciltteki görünür sorunların önüne geçebilir, daha temiz ve pürüzsüz bir cilt elde edebilirsiniz. 

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Zayıf gösteren elbise modelleri adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?