Oksijenli su ile saç nasıl açılır?

Kullanırken dikkat göstermeniz gerekli olan husular şunlardır:...

 

Oksijenli suyla saç açma yöntemi uzun senelerdir popülerliğini yitirmeyen bir metottur lakin uygularken çok dikkati açık olmak gerekmektedir. Oksijenli su, bilimsel olarak Hidrojen Peroksit olarak bilinmektedir. Hidrojen Peroksit (H2O2) saç açmanın kullanımı dışında çok alanda özel olarak temizlik alanında kullanılan kuvvetli bir ağartıcı maddedir.

Kullanırken dikkat göstermeniz gerekli olan husular şunlardır:

En ehemmiyetli noktalardan biri de saçlarınıza bakım yapmayı ihmal etmeyin. Uygulamadan önce ve sonra sürekli aralıklar ile saçınızı nemli ve bakımlı tutun çünkü oksijenli su saçlarınızı olduğundan fazla kurutur ve yıpranmış görünmesine yok açar.

Oksijenli suyu uygularken dikkat göstermeniz gerekli olan önemli noktalardan biri de oksijenli suyu teninize ve saç derinize değdirmemenizdir. Uygulama sırasında eldiven takmanız ve saç diplerine değdirmemeniz sağlığınız açısından önemlidir.

Hidrojen Peroksit çok kuvvetli bir madde olduğundan ötürü saf durumunu kullanmamalısınız. Dozundan fazla kullanmak saçlarınızı yıpratıp sağlığınızla ilgili sorunlar yaratabilir. Kozmetik ve bakım marketlerinde saç açmak için satılan hazırlanmış karışımlardan kullanmanızı öneririm. Hem Hidrojen Peroksit ayarını tutturmuş aynı zamanda saçınızı yıpratmaktan kurtarmış olacaksınız.

Oksijenli suyun işe yaraması için ısı gerekir. Uygulama işlemini yaz günlerinde uyguluyorsanız güneşe çıkmanız ve saçlarınızı güneşte kurutmanız saçlarınızın daha fazla açılmasını sağlamaktadır. Fakat kış aylarındaysanız saç kurutma makinesiyle saçlarınızı kurutmanız önerilmektedir. Saç kurutma makinesiyle ısının azlığı nedeni ile güneşte kurutmak kadar etkili olmayacaktır.

 

Saçlarınız boya ya da kimyevi işlem görmemiş olmalıdır. O yüzden, saçlarınızın yıpranma riski olması ile birlikte saç renginin açılması da çok mümkün olmayacaktır.

Saçlarınıza oksijenli suyu uygularken yukarıda belirtilmiş noktalara dikkat etmelisiniz. Tercihen sıcak bir yaz gününde yaptığınız uygulama saçlarınızı en fazla oranda açacaktır. Siz çok az renk değişimi ister iseniz güneşte kalma sürenizi azaltabilirsiniz. Unutmayın ki, saçınız uygulamadan sonraki her yıkamada, artık uygulamayı bırakmış olsanız bile, açılmaya devam edecektir. Bu yüzden sabredip beklemelisiniz ve bakımınızı ihmal etmemelisiniz.

Ürünü istediğiniz açılma oranına geldiğinizi düşünene kadar tekrarlayabilirsiniz. Uygulama sırasında saça eşit dağıtmak için tarak vasıtasıyla homojen olarak uygulayabilirsiniz. Böylelikle saçınız homojen olarak açılacaktır, renk yoğunlukları olmayacaktır.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki makalemiz olan Kantaron yağı ile saç bakımı adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?