Kantaron yağı ile saç bakımı

Bütün bu bitkilerin üstüne 2 su bardağı kaynar su ekleyip on dakika demlenmeye bırakınız. Ilınan karışımı süzünüz ve her banyodan son...

 

Saç bakımında kullanılan çokca yağ vardır. Herbir yağ saç için değişik yararlar sunmaktadır. Kantaron yağı da saç bakımında kullanılan yağlardan biridir. Kantaron yağı kuru, yıpranmış, saçların onarımında gayet etkili bir yağdır. Tabii kantaron yağının saç için yararları bunlarla sınırlı değildir. Kantaron yağının saça daha çok faydası vardır. Gelin bu faydalara bir göz atalım.

1 tatlı kaşığı kantaron bitkisi

1 tatlı kaşığı kuru papatya

1 tatlı kaşığı ısırgan yaprağı

Bütün bu bitkilerin üstüne 2 su bardağı kaynar su ekleyip on dakika demlenmeye bırakınız. Ilınan karışımı süzünüz ve her banyodan sonra saç diplerinize sprey şişe vasıtasıyla sıkınız ve masaj yapınız. Bu karışımı durulamak gerekmez. Saçlarınız bu karışımla dökülmeden kurtulacak ve daha canlı ve gür olabilecektir.

Kantaron Yağının Saça Faydaları

Saçı onarır

Dökülen saçları güçlendirir ve saç çıkmasını destekler.

Saç derisindeki hücrelerin gelişimini destekler

Hücre yenileyicidir

Saç diplerindeki kaşıntılara son vermektedir

Saç derisinde oluşan egzama gibi problemleri ortadan kaldırır

Banyodan sonra saçlarınıza şu karışımı da uygulayabilirsiniz:

Kantaron Yağının Saça Uygulanışı

Banyodan bir saat kadar önce saç derinize masaj yaparak sürebilirsiniz. Saç derinize hasar vermemeye özen gösteriniz. Abartılı derecede saç derinizi ovalamaktan kaçınınız. Dilerseniz bu işlemi saçınızı yıkadıktan sonra hafif nemli saç derisine de uygulayabilirsiniz. Saçlar hafif nemli iken saç deriniz yağı daha iyi çekecektir. 1 saat bekleyince az ölçüde şampuan ve ılık suyla saçınızı yıkayınız ve güzelce durulayınız.

 

Saç derisinde meydana gelen çok sorundan en devamlı karşılaşılanları kepeklenme ve saç dökülmesidir. Buna ek olarak saçlarımıza en fazla zararı esasen bizler veriyoruz. Devamlı saça uygulanan kimyasallar, kozmetikler saçları yıpratmaktadır. Saçlarınız bu tür işlemlerden hasar görmüşse kantaron yağı saçlı deriyi onarmak ve yeni hücrelerin gelişimini desteklemek için birebirdir. Üstelik kantaron yağını aktardan satın alabilirsiniz. Fakat kaliteli olmasına özen gösteriniz. Yani güvendiğiniz aktarlardan satın alınız. Aksi durumda hiçbir faydası olmayan sahte yağlar hiçbir işinize yaramadığı gibi paranızı da boşa harcamış olursunuz.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Saç için karanfil kürü adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?