Kaşlar nasıl gürleşir?

E vitamini yönünden zengin olan zeytinyağı kaşların gürleşmesini sağlamaktadır. Uyumadan önce birkaç damla zeytinyağı ile kaşlara mas...

 

Bir kadının yüzünü güzelleştiren özelliklerden birisi bakımlı ve güzel kaşlardır. Türlü nedenlerden ötürü dökülüp seyrelen kaşlar kişiyi solgun göstermektedir. Kalın, gür ama bakımlı kaşların trend olması ile çokca kadın doğal yöntemlere başvurur. Genelde kolay bir şekilde elde edilebilecek basit bitkisel yağlar ile seyrelen kaşları gürleştirmek mümkündür. 

Zeytinyağı

E vitamini yönünden zengin olan zeytinyağı kaşların gürleşmesini sağlamaktadır. Uyumadan önce birkaç damla zeytinyağı ile kaşlara masaj yapılmaktadır. Sabah uyanınca yüz ılık suyla yıkanır. Zeytinyağının etkisini artırmak için birkaç damla zeytinyağı ile bal karıştırılır ve kaşlara sürülür.

Aloevera

Cilt için bir dost olan aloevera bitkisi kaş gürleştirmede de kullanılabilmektedir. Bu bitkinin etkili olması için aloeveranın jeline birkaç damla bal ve birkaç damla hindistan cevizi yağı katılması, sonrasında tam olarak karıştırılması gerekmektedir. Elde edilen karışım kaşlara masaj yapılarak sürülür. 30 dk boyunca bekleyince ılık suyla tam olarak yıkanır.

Kaşlar nasıl gürleşir?

Hintyağı

Kıl köklerini beslemek suretiyle kaşların gürleşmesini sağlayan en ehemmiyetli bitkisel yağlardan birisi hintyağıdır. Kaşların çıkmasını engelleyen mikroorganizmaları da yok eder. Bir pamukla hintyağı kaşlara uygulanmaktadır ve birkaç dakika masaj yapılmaktadır. Yağ kaşta 1-2 saat bekletilir. Sonrasında ılık suyla yıkanır. Bu uygulama kaşlar gürleşene kadar gün içinde 1 kez yapmaya devam edilir.

 

Badem yağı

Badem yağı da etkili kaş gürleştiricidir. Bu yağın etkisinin artması için çemenotu tohumu ile birlikte kullanılabilmektedir. Önce çemenotu tohumu suda 2 saat bekletilir. Yumşayan tohumlar ezilerek badem yağı ile karıştırılır. Krem biçimine gelen karışım gece yatmadan önce kaşlara masaj yapılarak sürülür. Sabah kalkınca kaşlar ılık suyla yıkanır.

Hindistan cevizi yağı

Bu yağ da diğer bitkisel yağlar gibi kaşların gürleşmesine yardımcı olur. E vitamini yönünden gayet zengin olan Hindistan cevizi yağı kaşların renginin açılmasını engeller. Uyumadan önce bir nebze Hindistan cevizi yağı ile kaşlara masa yapılmaktadır. Sabah uyanınca yüz ılık suyla yıkanır. Yağın etkisini tam göstermesi için takriben 2 ay düzenli kullanılmalıdır.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Sivilce izleri nasıl azaltılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?