Kar nasıl temizlenir?

Buz-çözler de ev ve arabanızdaki karı temizlemek için kullanılabilmektedir....

 

Kışın evinizin üstünde veyahut çevresinde biriken karların temizlenmesi gerekmektedir. Karı güvenli ve etkili biçimde yürüyüş yahut sürüş alanınızdan temizlemek için doğru araç ve ekipmanları kullanmanız gerekmektedir. İşte kar temizlerken kullanabileceğiniz bazı ipuçları.

İpucu ve Uyarılar

Buz-çözler de ev ve arabanızdaki karı temizlemek için kullanılabilmektedir.

Çatıdan da büyük miktarlarda kar temizlemeniz gerekmektedir. Çatıda bulunan çok ağır kar yükü, temizlenmediği halde evinize büyük zararlar verebilir.

Var ise, yürüyüş yollarındaki taşları kaldırın. Kar temizleme işlemine başlamadan önce önünüzde büyük nesneler olmadığından emin olun. Kar temizleme makinesi içine birşey sıkışsın ya da herhangi birşey hasar görsün istemezsiniz.

Karı az miktarlarda küreyemeye başlayın. Karhafifse, temizlik işini yalnızca kürekle halledebilirsiniz. Karın küreğe yapışmaması için küreğe biraz parke cilası sürün. Belinizi incitmemek için kar kürerken dizlerinizi bükmeyi unutmayın.

Daha ağır karlar için kar temizleme makinesi kullanın. Biriken kar beş cm'ten fazlaysa bir kar temizleme makinası tercih etmeniz iyi olabilecektir. Kullanımı kolay olan bu makineler, çim biçme makinesi gibi çalışmaktadır. Yalnızca makinayı itmeniz yeterlidir.

Kar temizleme servisini de arayabilirsiniz. Karın temizlenmesi gerekli olan alan çok büyükse, bir uzmandan yardım almakta yarar var.

Karı temizleyince yerlere tuz atın. Buzlu yüzeylerde kaymayı önlemek için yürüyüş yolları üstüne kaya tuzu atın.

Talimatlar

:

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Silikon yapıştırıcı nasıl çıkar? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?