Bb krem nasıl temizlenir?

BB kremin temizliğinde bir çok değişik yöntem izlenebilir. Fakat temizliğinden en fazla emin olunacak yöntem BB kremin suyla etkileşi...

 

Makyajın yapımı kadar makyajın temizliği, cildin temiz kalması ve nefes alması da hayli önemlidir. Bunu yapmak için cilt tipine münasip makyaj temizleme ürünleri tercih edilerek gün nihayetinde veyahut istenen anda makyaj temizliği yapılmalıdır.

BB Krem Nedir?

BB kremin temizliğinde bir çok değişik yöntem izlenebilir. Fakat temizliğinden en fazla emin olunacak yöntem BB kremin suyla etkileşime geçtiği yöntemlerdir. 

Diğer bir BB kremi temizleme yöntemi ise makyaj temizleme mendilleridir. Bu mendiller daha fazla acil veya başka temizleme yöntemi uygulayamayacak olanların tercih edebileceği yöntemdir. Makyaj temizleme mendili nazik hareketler ile cilde yavaşça uygulanmaktadır bu biçimde BB krem ciltten arınmış olur.

Diğer bir BB kremi temizleme yöntemi ise makyaj temizleme suları yahut sütleridir. Makyaj temizleme suyu küçük veyahut orta boy bir pamuğa yeterli bir nebze dökülür. Sonrasında cilde çok zarar vermeden nazik hareketler ile BB krem ciltten temizlenir. Makyaj temizleme sütü ile de benzer yöntem izlenir. Ama her iki makyaj temizleme ürünlerinden sonra muhakkak yüz durulanmalıdır. Diğer türlü cildimizde kalan makyaj artıkları gözenekleri tıkayarak sivilce ve siyah nokta oluşuma neden olabilecektir. Bu biçimde daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt elde edilmiş olunur.

BB krem güzellik kremi olarak satışa sunulmuştur. Esasen önceleri dikiş izlerini geçirmesi için üretilmiş tedavi edici bir krem olarak sektöre verilmişken, artık bir çok değişik çeşitleri ve özellikte olanları da satışa sunulmuştur. Cilde sürülen her ürün gibi BB kremin de temizliği ve ciltten arındırılması önemli bulunan bir ayrıntıdır.

 

Her şeyden önce BB krem makyaj temizleme jelleri ile temizlenir. Avuç içine fındık büyüklüğü kadar makyaj temizleme jeli dökülür. Sonrasında nemli ıslatılmış yüze hafif biçimde nazik ve yuvarlak hareketler ile uygulanmaktadır. Köpüren temizleme jeli sonrasında bolca su ile durulanır. Bu biçimde ciltteki tüm BB kremler temizlenmiş olabilecektir. Kuru yahut yağlı cilde münasip temizleyicilerin seçilmesi gerekmektedir 

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Oje nasıl temizlenir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?