Gece kremi nasıl sürülür?

Ellili ve altmışlı yaşlarda ise, cilt olgun ve yaşlanmış olduğundan onarım ve bakım yönünden ekstra zengin içerikli gece kremi kullan...

 

Cildiniz bütün gün stres ve kirliliğe sürekli katlanmak zorundadır. Bu nedenden dolayı, günün sonuç kısmında onarılması yenilenmesi gerekmektedir. Ek olarak, cilt zaman geçtikçe sahip olduğu elastikiyetini kaybeder ve sıkılığını korumak için, özel gece kremi ile cildinizi tedavi etmeniz gerekmektedir. Bir gece kreminin önemi de şurada devreye girmektedir. Gece kremleri siz uyurken gece boyunca cildinizi besler, onarır. Esasen, geceleri uykudayken cildin kremi emme gücü daha kuvvetlidir. Şu nedenle gece kremlerinin günlük rutin bakımın bir parçası olması hayli önemlidir.

Gece Kremi Nasıl Sürülür?

Gece kremini  kullanırken boyun bölümüne sürmeyi unutmayın. Sürerken aşağıdan yukarı doğru masaj yapar gibi yavaş hareketler ile kremi yedirin.

Parmaklarınızı kullanarak yukarı doğru nazik ve daire çizen hareketler yaparak gece kremini uygulayın. Göz etrafına sürmekten kaçının.

Düzenli gece kremi uygulamayı bir rutin şekline getirmelisiniz.

Cilt tipine münasip yumuşak temizleyici ile güzelce yüzünüzü temizleyin. Yüzünü kurulayın.

İdeal  kullanım olarak  gece yatmadan otuz dk önce uygulayın. Krem tam olarak cilde çekilmeli, yatarken yastığa sürülüp etkisini azaltmamalıdır.

Gece Kreminin Faydaları

Ellili ve altmışlı yaşlarda ise, cilt olgun ve yaşlanmış olduğundan onarım ve bakım yönünden ekstra zengin içerikli gece kremi kullanılmalıdır.

 

Kırklı yaşlarda gece kreminin içerisinde, peptidler, retinol, lipidler pantenol, kollajen, uçucu yağlar, seramidler, soya ekstresi ve vitaminler içermelidir.

Günlük olarak düzenli kullanımda cildin kırışıklarla mücadelesi için yardım etmektedir. Gece kremi doğru türde kullanılmaktadır ve münasip cilt bakımı rutini düzgün yapılırsa, ince çizgileri, kırışıklıklarıve yaşlanma belirtileri görünümlerini erteler. Gece kremlerinde serbest radikallerle mücadeleye yardım eden özel besinler vardır.

Gece kremleri içerdiği kollajen, vitamin ve amino asitler gibi maddeler hücre büyümesini teşvik eder. İster kuru bir cilt, yağlı cilt yahut karma cilde sahip olun, cildinize münasip olarak kullandığınız bir gece kremi cildinizi gün içinde oluşan yorgunluklardan, kirlenmelerden arındırır.

Eğer otuzlu yaşlardaysanız, gece kreminiz anti-oksidanlar bakımından gayet zengin kolajen gibi aktif maddeler, amino asitler, seramidler ve retinol içermelidir.

Eğer yağlı bir cilde sahipseniz, yağsız bir gece kremi tercih ediniz. Cildiniz kuru ise, sizin için daha ağır tabanlı ve yağlı kremleri tercih ediniz. Yirmi yaşındayken, kullanabileceğiniz gece kremleri, aloe vera, bal ve uçucu yağlar gibi doğal maddeler içermelidir.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Burun egzersizleri nasıl yapılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?