Zayıf gösteren kıyafetler

Giydiğimiz giysiler kendimizi yansıtır, hayat tarzımızı ifade eder. Gidilen ortamlarda herkes güzel giyinmek ve şık gözükmek ister. K...

 

Giydiğimiz giysiler kendimizi yansıtır, hayat tarzımızı ifade eder. Gidilen ortamlarda herkes güzel giyinmek ve şık gözükmek ister. Kıyafetlerimizi iyi seçerek hem daha zayıf görünebiliriz aynı zamanda kendimizi daha fazla beğenebiliriz.

Zayıf gösteren kıyafet giyinmenin püf noktaları

Bazen üzerimize oturmayan, bol tarzlı giysilerin fazlalıklarımızı kapatacağını ve daha zayıf görüneceğimiz yanılgısına kapılırız. Bol, üzerimize oturmayan giyisiler tersine bizi daha büyük beden gösterecektir. Bunun yerine üzerinize oturan bir etek, bluz, yada pantolon altına topuklu ayakkabılar ile, şık ve zarif görünebilirsiniz.

Üst bölgeniz daha genişse üst olarak vücudumuza yapışmayan veya çok sert olmayan kumaşlı giysiler tercih edin. Giydiğiniz giysinin kumaşı kalın değil ince ve hafif olmalıdır.

Zayıf gözükmenin diğer bir önemli noktasıysa, topuklu ayakkabılardır. Topuklu ayakkabılar boyunuzu uzun göstereceği için daha zayıf gözükmeniz kaçınılmazdır.

Ayakkabı tercihinde üstü açık topuklu ayakkabıları tercih ederseniz bacak boyunuz daha uzun gözükür ve sizi genel anlamda daha uzun göstermektedir. Uzun gözükmek benzer zamanda zayıf gözükmek demektir.

Unutmayın, koyu giysilerle daha zayıf görüneceğim derken simsiyah olmanıza gerek yok. Fazlalık olduğunu hissettiğiniz bölgenize daha koyu renkli giysiler tercih edip geriye kalan üst yada alt bölgenize giymiş olduğunuz renge ve desene münasip giysi seçin.

 

Her kişinin vücut oranı farklıdır. Kimine yakışan bir bluz bir başkasında benzer durmayacaktır. Zayıf gözükmenin tüyolarından en önemli olanı vücudunuzu tanımak ve üzerinize oturan giysileri seçebilmekten geçmektedir.

Ekim ve şubat ayları arasında zayıf gözükmenin kolay yollarından birisi, uzun ve üzerimize oturan açık renk olmayan rengarenk trençkotlardır. Trençkotun altına giydiğimiz skinny jean, topuklu ayakkabı veya topuklu bot ve desenli gömleklerlerle normalden daha zayıf ve uzun görünürüz.

Tamamımızın bildiği gibi koyu renkli giysiler açık renklilere göre bizi daha zayıf göstermektedir. Vücuttaki fazlalık olan bölgelerinizi koyu renkli bir alt yada üst parça seçerek zayıf gösterebilirsiniz.

Bel çevrenizde fazlalığınız var ise üzerinize oturan koyu desenli yada renkli dar olmayan bir bluz, üst bölgenizin daha zayıf gözükmesini sağlayacaktır.

Bacak bölümünde fazlalığınız var ise bol koyu renkli pantolonlar yerine mini etek, ince çorap ve topuklu ayakkabı üçlüsü sizi daha zayıf göstercek.

 Zayıf gösteren giysilerimiz biri birine uyumlu renklerde olmalı ve bir tüm halinde gözükmeli. Aksi takdirde biri birine bütünüyle zıt renklerin uyumsuzluğu göze çarpacak ve bizi yansıtmayacaktır.

Yaz mevsimi içerisinde üzerimize giyeceğimiz bir askılı bluz, onu tamamlayan uzun takılarımız ve altına giyeceğimiz bileğimize kadar inen düşük bel etek, bizi zayıf benzer zamanda çok zarif görterir.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Kirpik bakımı adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?