Hızlı cilt beyazlatma için ipuçları nelerdir?

Evde kullanılan peeling aparatları ve bütün güzellik salonlarının peeling hizmeti olsa da, en hızlı sonuç için, bir cildiyeci yahut p...

 

Reçeteli İlaç Kullanmak

Hızlı biçimde cilt beyazlatma için en iyi tedavi yöntemi reçeteli cilt beyazlatma ilaçları kullanmaktır. Doktorların önerdiği çokca cilt beyazlatma ilacı vardır. Bazı ilaçlar reçetesiz cilt beyazlatıcı ilaçların içerisinde bulunan hidrokinon gibi içeriklerin bileşiminden oluşur. Hidrokinon ürünlerde genel olarak %2 oranında bulunmaktadır, ama doktorlar gerekirse daha yüksek dozajlı yazabilirler. Doktorların yazabileceği diğer ilaçlar Retin-A yahut diğer retinoidler olabilir, bu ilaçların tamamı A vitamini içermektedir. Doktor sizi muayene eder ve size en olanı seçer.

Kimyasal Peeling

Evde kullanılan peeling aparatları ve bütün güzellik salonlarının peeling hizmeti olsa da, en hızlı sonuç için, bir cildiyeci yahut plastik cerrahına peeling yaptırmanız profesyonellerin daha güçlü kimyasallara ulaşabilmesi bakımından daha iyi olabilecektir. Kimyevi peelingte, doktor cildin üst tabakasını soyan bir asit uygular. Cilt iyileştikçe, altından yeni tabaka çıkar. Yeni tabaka çıktığında, cildinizde gözle görülmektedir bir gelişim olduğunu görebilirsiniz. Renk bozulması ve iyileşme süresi gibi faktörler göz önüne alınmak suretiyle birden fazla tedavi uygulanabilir. Doktorların kullandığı diğer kimyasallar glikokolik asit, laktik asit ve peroksit içerikli ürünlerdir.

Deri Düzeltimi

Deri düzeltimi de doktorlar tarafından yapılmaktadır. Bu uygulamada, cildin üst derisini temizlemek için dönen bir fırça kullanılmaktadır. Bu yol yaralar, kırışıklıklar ve renk bozulmaları olan ciltlere iyi gelir. Bu işlem yeni cilt oluşumunu hızlandırır. Cilt yenilendiğinde, eskisinden daha güzel görünür. Küçük alanlar için tek uygulama yetse de, daha iyi sonuç için birden fazla uygulama gerekir.

 

Lazer ile Cilt Yenileme

Lazer ile cilt yenileme de deri düzeltimi ve kimyevi peeling gibi pahalı tıbbi bir metottur. Lazer ile cilt yenilemede cildi tedavi etmek için kızılötesi ışınlar kullanılmaktadır. Lazer cildin yüzeyine zarar vermeden derinlerine girebilir. Lazerin ısısı yeni cilt oluşumunu hızlandırır. Cilt iyileştiğinde, öncekinden daha açık bir tonda olur. Lazer deri düzeltimi gibi büyük yüzeylere ulaşmadığı için, küçük alanları tedavi etmek için etkili olmaktadır.

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Vücut spreyi nasıl kullanılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?