Kalıcı makyaj nasıl silinir?

Bu uygulama temelde deri altında pigmentlerin lazer ışınlarıyla yok edilmesi işlemidir. Cilt uzmanları tarafından en fazla tavsiye ed...

 

Son dönemlerde kadınların sıkça başvurduğu estetik uygulamalardan birisi de kalıcı makyajdır. Kalıcı makyaj istenen bölümlere deri altına organik boya pigmentlerinin yerleştirilmesi suretiyle yüzünüzde senelerce taşıyacağınız bir makyaj oluşturulması işlemidir. Eğer kalıcı makyaj yaptırdıktakn sonra pişman olduysanız ve makyajdan kurtulmak istiyor iseniz bu makalede sizlere kalıcı makyajın sildirme yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Lazer yöntemi

Bu uygulama temelde deri altında pigmentlerin lazer ışınlarıyla yok edilmesi işlemidir. Cilt uzmanları tarafından en fazla tavsiye edilen silme yöntemlerindendir. Lazer yöntemi size hızlı çözüm verecek olsa da dokuları tahrip ederek geri dönülemez deri hasarlarına yol açması kaçınılmazdır. Ek olarak lazer ışınlarının bu işlemde renk komutuyla çalışması nedeni ile (koyu renkli bölgeleri yok et komutu gibi) doğal kaşalrınızın da yok edilmesine sebebiyet verebilir.

Kalıcı makyajla yok etme yöntemi

Bu metod temel olarak kalıcı makyaj pigmentleri yerlşetirilmiş bölümlere ten rengiyle benzer renkte olan pigmentlerin yerlşetirilmesi işlemidir. Ten rengindeki organik boyalar yerleştirilmek suretiyle kalıcı makyajın izleri silinmeye çalışılır. Ama deri altındaki koyu renkteki önceki kalıcı makyaj ten rengine yani açık renkteki makyaja baskın çıkacağından pek de pozitif bir sonuç ortaya çıkarmayacaktır.

 

Solüsyon ile silme yöntemi

 Bu uygulama temel olarak tıpkı kalıcı makyajda olduğu gibi özel solüsyonun deir altına yerleştirilmesi yoluyla gerçekleştirilir. Solüsyon deri altına yerleştirilen pigmentlere işleyerek pigmentlerin yumuşayarak deri yüzeyine çıkmasını sağlamaktadır. Bu yol bir ya da iki seansta kalıcı makyajdan kurtulmanızı sağlamaktadır 

Kalıcı makyajı çıkartmanın 3 değişik yöntemi vardir:

 
 
 

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Kalıcı dudak makyajı nasıl silinir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?