Elma kayısı maskesi nasıl yapılır?

Cilt tipini ve ihtiyacını bilmek, bu ihtiyacın karşılanması adına atılmış ilk sağlıklı adımdır....

 

Her cilt tipinin sahip olduğu belli özellikler ve bu özelliklerin yanında getirdiği sorunlar bulunmaktadır. Problemlerin türlü çözüm yolları bulunmakla birlikte daima en doğal ve asgari zararlı olan yolun seçilmesi cildin uzun seneler sağlıklı kalmasının ve güzel görünmesinin garantisidir.

Elma kayısı maskesinin faydaları nelerdir?

Sıkı bir cilt için elma ve kayısı meyvelerinden hazırlanmış maske sürekli biçimde uygulanmalıdır.

Bu maske benzer zamanda cildinizin ihtiyacı olan nem dengesini korur. Kurumuş ciltlere hayat vermektedir.

Elma ve kayısıdan yapılmış maske cildin parlak görünmesini destekler.

Bu meyveler cildin doğal yapısında yer bulan hücreleri canlandırır.

Cilt tipini ve ihtiyacını bilmek, bu ihtiyacın karşılanması adına atılmış ilk sağlıklı adımdır.

Hem elma aynı zamanda kayısı tüketimi cilt güzelliğinde tavsiye edilen bir beslenmenin parçasını oluşturmaktadır. Bu meyveleri tüketmenin dışında karışımlarıyla maskeler hazırlayabilirsiniz.

Elma – kayısı maskesi nasıl uygulanır?

Malzemeler

4 adet kayısı ( sert ve taze olmalı )

1 adet kırmızı elma ( sert ve sulu olmalı )

Yarım çay bardağı su

Sert olarak seçtiğiniz kayısılarınızı kalın bir biçimde soyun. Çekirdeğin çevresini almamaya . Bunu yapınca elmalarınızı ince bir biçimde soyun. Elma ve kayısı kabuklarınızı küçük kaba alın. Üstüne yarım su bardağı suyun yarısını eklemek suretiyle düşük sıcaklıkta beş dk süreyle pişirin. Lapa elde edeceksiniz. Daha sonrasında kalan suyu da içine ekleyin ve ılımasını bekleyin. Ilıdıktan sonra bir çatal vasıtasıyla güzelce ezin.

 

Göz çevrenize değdirmeden iki parmağınz vasıtasıyla yüzünüze yedirin. Hassaten alın ve yanak bölgelerinizin seveceği bir maske olduğundan ötürü bu bölümlere yoğunlaşın. Tam olarak sürüldüğünden emin olunca maskeyi yüzünüzde 20 veyahut 25 dakika bekletin. Sürenin bitmesinden sonra yüzünüzü yalnızca ılık su kullanarak temizleyin ve nazik bir şekilde kurulayın.

Unutmayın ki bütün maskeler ve kürler devamlı kullanıldığı zaman etkili olmaktadır ve sorun çözücüdür. O nedenle bu maskeyi de düzenli bir biçimde uygulamalısınız. 10 gün içinde 1 kez uygulayacağınız bu maske hasebiyle cildinizdeki pozitif değişime hayran kalacaksınız.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Kıl dönmesi nasıl geçer? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?