Cildi hangi maskeler güzelleştirir?

Maskelerin pozitif sonuçlar vermesi için yalnızca bunlar yeterli olmayacaktır. Benzer zamanda beslenmemize de dikkat etmeliyiz. Gün i...

 

Cilt sorunu her kişinin sürekli karşılaştığı ve çözümlenmediği taktirde kişinin hayatında türlü negatif etkilere sahip olan bir durumdur. Bu sorunları gidermek için özel olarak kadınlar, farkında olmadan güzellik salonlarına yüksek ölçüde para harcarlar. Lakin bilmeliyiz ki, cilt sorunlarını gidermek ve cildi güzelleştirmek için evde uygulayabileceğimiz çokca yöntem var. Bu yöntemlerin bize hem maddi açıdan aynı zamanda vaktimizi doğru değerlendirmek bakımından gayet yardımı dokunacaktır. İşte cildimizi güzelleştirecek maskeler:

Kahve maskesi: Cildin sıkılaşması için birebirdir. Gözeneklerin genişlemesini önlemektedir, sıkı ve parlak bir cildin oluşmasını sağlamaktadır. Kahve maskesi vücudumuza sürüldüğü andan başlayarak kan dolaşımını hızlandırdığından, yalnızca yüze değil vücudumuzun bir bölümüne sürülebilir. Özel olarak selülit için de hayli yararlıdır. Yapılışı: 1 çay kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı zeytinyağı ve bir tatlı kaşığı kahvenin telvesini cam bir kasede katıştırın ve cildinize masaj yapıp uygulayın. 15 dk bekletince ılık suyla istediğiniz görüntüyü elde edene kadar hafta içinde 1 kere uygulayın.

Yumurta maskesi: Kırışıklıkların önlenmesine ve sarkmaların oluşmasına engel olur. Diri görünüm ile parlak cilt elde etmek isteyenler bu maskeyi uygulayabilir. Yapılışı: Yumurtanın beyazını bir kaba alarak güzelce karıştırın. Boyun kısmı de dahil olmak üzere bütün yüzünüze uygulayın. 15 dk bekleyince durulayın. Pahalı nemlendiricilere para vermek yerine hafta içinde 1 kere bu maskeyi uygulamak yüksek miktarda yararlı olacaktır.

 

Yoğurt Maskesi: Yoğurt yenildiğinde vücudumuza sağladığı faydaların yanında, cilde sürüldüğü zaman de pozitif sonuçlar gösteririr. Özellikle sivilceli ve yağlı ciltler için uygulanabilecek bu maske, cildin pürüzsüz bir duruma gelmesi için kullanılabilmektedir. Yapılışı: Püf noktası, maskeyi uygulamadan önce cildi kirden ılık suyla arındırmaktır. Yoğurdu temiz cildinize masaj yaparak ince bir tabaka oluşacak biçimde uygulayın. 15-20 dakika bekletin ve hafta içinde 2-3 kere uygulayın.

Maskelerin pozitif sonuçlar vermesi için yalnızca bunlar yeterli olmayacaktır. Benzer zamanda beslenmemize de dikkat etmeliyiz. Gün içerisinde 2 litre su içmek cildimizi güzelleştirmeye büyük katkı sağlayacaktır. Ek olarak yememiz gerekli olan meyvelerin başında gelen çileği de ihmal etmemeli ve içerisinde bulundurduğu demirin yararları nedeniyle sürekli tüketmeliyiz.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Sivilce izleri hangi yöntemlerle silinebilir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?